Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Brama garażowa rozwierna

Bramy garażowe rozwierne to tradycyjne, chociaż obecnie rzadziej stosowane zamknięcie otworu wjazdowego garażu, bądź innych obiektów gospodarczych, magazynowych czy usługowych.

Jedną z głównych zalet bram rozwiernych jest możliwość montażu w otworach o bokach licujących się ze ścianami i nadprożem licującym się z sufitem zamykanego pomieszczenia, (montaż w otworze). W wielu przypadkach jest to jedyny typ bramy garażowej pozwalający na zamknięcie garażu bez konieczności wykonywania kosztownych i uciążliwych przeróbek.

Brama garażowa dwuskrzydłowa przeznaczona jest do użytku w budynkach prywatnych i pomieszczeniach gospodarczych. Ościeżnica i skrzydło wykonane są z kształtownika zamkniętego, a wypełnienie z blachy stalowej. Standardowo brama wyposażona jest w zamek z wkładką (zazwyczaj są to trzy klucze), klamkę, zestaw montażowy. Bramy dwuskrzydłowe dostępne są również w wymiarach specjalnych.

Wyposażenie

Rama skrzydła wykonana jest z kształtowników stalowych zamkniętych. Skrzydło bramy wypełnione jest najczęściej blachą stalową ocynkowaną, profilowaną i powlekaną poliestrem. Brama dwuskrzydłowa standardowo otwierana jest na zewnątrz. W bramie zastosowano symetryczny podział skrzydeł, standardowo jest ona otwierana na zewnątrz, lewe skrzydło najczęściej jest bierne, blokowane do nadproża i progu. Prawe skrzydło czynne wyposażone jest w zamek z wkładką i klamkę z PCW (blokowane do nadproża i progu).

Rozwierne bramy są wykonywane w kilku wersjach; jako jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe o podziale symetrycznym bądź asymetrycznym. Istnieje możliwość wmontowania dodatkowych drzwi serwisowych w skrzydło bramy, co ma znaczenie w przypadku bram o dużych gabarytach.

Data modyfikacji: 2010-10-26

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1944 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama