Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Ciepła ramka

W czasie, kiedy wzrastają wymagania, co do minimalizacji strat cieplnych w budynkach, zgodnie z logiką wzrastają wymagania, co do ramek dystansowych w szybach.

Materiałem bazowym ramki jest wysoko wartościowe tworzywo sztuczne – polipropylen, pokryte cienką warstwą stali nierdzewnej. Warstwa metalu zapobiega dyfuzji i, dzięki małej grubości, charakteryzuje się niskim przewodnictwem ciepła. Takie połączenie obydwu materiałów i odpowiednie ich ukształtowanie gwarantuje wysoką szczelność jak i niską przenikalność ciepła przez ramkę.

Ramka jest produkowana w powszechnie używanych na rynku szerokościach: 8, 10, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 22 oraz 24 mm. Gięcie ramki odbywa się na zimno, na szeroko dostępnych na rynku maszynach firm, bez dodatkowego, skomplikowanego oprzyrządowania. Odpowiednie dobranie materiałowe ramki nie wymaga specjalnych tarcz do jej cięcia. Z ramką można realizować każdy kształt szyby zespolonej bez zmian w procesie technologicznym gięcia ramek. Do łączenia używane są powszechnie stosowane łączniki. Ramka jest dostępna w następujących kolorach: biały, jasno szary, ciemno szary, czarny, brąz, ciemny brąz.

Rozbudowana kolorystyka „ciepłej ramki” pozwala na dopasowanie jej do okien w okleinie. Dzięki temu okna stają się bardziej estetyczne i atrakcyjne wizualnie.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1267 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama