Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Główne zalety szprosów

W wielu przypadkach zastosowanie szprosów jest nieodzowne - nadają one budynkom niepowtarzalny charakter, pozwalają zachować podziały w oknach starszych obiektów. Posiadają dodatkowo wiele zalet: znajdują się pomiędzy szybami, nie wymagają więc konserwacji i czyszczenia, są lekkie, są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, można je formować w różne kształty (łuki, koła, łączenia pod różnymi kątami).

Zastosowania

Szprosy są szeroko stosowane zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym:

  • budownictwo nowe - często stosowane ze względu na walory estetyczne: tworzą podziały w oknie, które uatrakcyjniają architekturę budynku i nadają mu odpowiedni charakter,
  • renowacje starych budynków - szprosy są doskonałym sposobem na zachowanie małych podziałów starych okien jednocześnie umożliwiającym zainstalowanie większych, wygodnych skrzydeł okiennych.

Właściwości

Podziały szprosowe każdorazowo są wykonane na indywidualne życzenie klienta. Przy zamawianiu szyb zespolonych należy pamiętać, że minimalną szerokością ramki dystansowej przy zastosowaniu szprosów jest 12mm. Niezachowanie tego parametru powoduje, że w pewnych warunkach atmosferycznych (wysokie ciśnienie powietrza) szyba może zetknąć się ze szprosem powodując uszkodzenie powłoki niskoemisyjnej lub nawet pęknięcie szyby.

W pewnych przypadkach naturalne drgania aluminiowej tyczki jaką jest szpros, na przykład podczas otwierania, zamykania lub nawet podmuchów wiatru na zewnątrz mogą powodować efekt „dzwonienia szprosów”.

Data modyfikacji: 2010-09-16

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1214 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama