Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Jakie akcesoria do okien

Od rodzaju okuć, zależy sposób otwierania okna. Nowoczesne okucia obwiedniowe, umożliwiają blokowanie skrzydeł okiennych w różnych położeniach, a w dodatku łatwo, wygodnie i naprawdę skutecznie. Mechanizmy okuć obwiedniowych montowane są we wrębach skrzydeł okiennych. Wszystkie znane systemy profili okiennych, zarówno z PCW, aluminium, jak i drewna zaprojektowane są, z myślą o stosowaniu okuć obwiedniowych. We wrębach, jest przewidziane miejsce na zamontowanie takiego okucia. Rozpowszechnienie w Polsce w latach 90-tych zachodnioeuropejskiej technologii wytwarzania i zastosowania ram okiennych, przyczyniło się do popularności i powszechnego stosowania okuć obwiedniowych w oknach jednoramowych.

Co bardzo istotne, okucie obwiedniowe umożliwia zastosowanie szeregu elementów, które podnoszą funkcjonalność i komfort użytkowania okna. W większość z nich, można wyposażyć okno, nawet po wielu latach jego użytkowania.

W tym dziale przygotowaliśmy dla Państwo charakterystykę takich elementów dodatkowych, które z pewnością ułatwią Państwu obsługę okien.

Data modyfikacji: 2010-03-08

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2211 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama