Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okapniki do okien drewnianych

Okapniki okienne stanowią osłonę przeciwdeszczową okna, są to wąskie listwy profilowane, montowane na zewnątrz, na dolnym ramiaku skrzydła okiennego. Pełnią ważną funkcję w konstrukcji okna. Zabezpieczają je przed wodą opadową w miejscach, w których powłoka lakiernicza okna i sama konstrukcja okna są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych czyli wilgoci i promieniowania UV. Okapniki odprowadzają wodę deszczową, zabezpieczając tym samym okno przed jej wnikaniem w jego konstrukcję.

Ponieważ okapnik jest elementem dość wyeksponowanym w oknie, producenci postarali się o jego walory estetyczne - kolorem i kształtem wpisuje się w stylistykę okna. Produkuje się je z aluminium anodowanego, a następnie malowanego proszkowo. Anodowanie polega na uszlachetnianiu powierzchni aluminium poprzez elektrolityczne wytwarzanie na niej tlenków ochronnych. W ten sposób uzyskuje się wysoką odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Przed ostatecznym wykończeniem okapnika jego powierzchnia jest odtłuszczana, wytrawiana, a następnie chromianowana. Cały proces daje gwarancję dobrej przyczepności i wieloletniej trwałości powłoki. Na koniec okapniki lakieruje się proszkowo na wiele różnych kolorów (biały, srebrny, złoty, oliwkowy, brązowy) dopasowanych do kolorystyki okien.

Data modyfikacji: 2010-02-15

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2240 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama