Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Napęd elektryczny do bramy

Napęd elektryczny do bramy jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, umożliwia wjazd do garażu lub wyjazd z niego bez potrzeby wysiadania z samochodu. Dobre silniki wyposażone są w funkcje łagodnego startu oraz zatrzymania. Nowoczesne pasy zębate prowadzą bramę cicho i nie wymagają smarowania. Jeżeli zamykająca się brama napotka przeszkodę, zatrzymuje się, a następnie podnosi o 30 cm., dzięki temu niemożliwe jest zakleszczenie w niej przypadkowego przedmiotu. Do sterowania napędem stosuje się nadajniki (piloty) na fale radiowe, które działają nawet ze znacznej odległości.

Budując garaż trzeba pamiętać, że bramy garażowe dostępne są w tzw. rozmiarach standardowych i że konstrukcja bramy oraz jej mechanizmy czy napęd elektryczny wymagają większej przestrzeni wokół otworu wjazdowego oraz odpowiedniej wysokości nadproża garażu. Brama garażowa powinna być estetyczna, wygodna w obsłudze i niezawodnie funkcjonować. Musi być tez niemożliwa do sforsowania przez włamywaczy. Warto więc dokładnie przemyśleć jej wybór, a zamówienie złożyć w renomowanej firmie. Dobrze jest także tej samej firmie zlecić montaż, tylko wtedy bowiem uzyskamy pewność prawidłowego użytkowania bramy i ewentualnego jej serwisu.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2464 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama