Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Drzwi

Każde drzwi jednocześnie łączą i dzielą

To od nich zależy pierwsze wrażenie gościa odwiedzającego nasz dom. Różnią się materiałami z których są wykonane, funkcją, budową, rozmiarami, ilością skrzydeł, ale mimo wszystko mają wiele cech uniwersalnych. Zależnie od potrzeb kładziemy nacisk na funkcje antywłamaniowe, przeciwpożarowe, dobre izolowanie od warunków zewnętrznych i hałasu, ale nie zapominajmy też o funkcji reprezentacyjnej.

Drzwi zewnętrzne

Drzwi do naszego domu powinny być przede wszystkim mocne i bezpieczne – są one bowiem pierwszą barierą z jaką spotyka się potencjalny nieproszony gość. Od tego jak odporne są, może zależeć nasze bezpieczeństwo i wygoda. W przeciwieństwie do okien, sama konstrukcja drzwi czyni je niezwykle wytrzymałymi na wszelkiego rodzaju próby wyłamania. Zanim zdecydujemy się na wybór właściwych dla naszego mieszkania drzwi, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i ogólne zabezpieczenie budynku. Musimy mieć świadomość, że same drzwi nie wystarczą, by uczynić dom bezpiecznym – należy zatem zadbać o inne newralgiczne elementy, takie jak okna, bramy, wjazdy czy włazy dachowe. Jeśli zdecydujemy już, czego wymagamy od naszych drzwi, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nasze drzwi spełniają podstawowe wymagania, a mianowicie czy są: ciepłe i szczelne oraz ciche i odporne na działanie czynników atmosferycznych - czyli opady deszczu i śniegu, zmiany temperatury i promieniowanie słoneczne.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to zwykle pierwszy „mebel”, jaki wstawia się do pustego jeszcze domu. Zależnie od ich miejsca i funkcji można wybrać skrzydła pełne, przeszklone lub całe ze szkła. Na rynku jest wiele rozmaitych modeli drzwi wewnętrznych o różnych wymiarach, konstrukcji i cechach użytkowych. Bez problemu można wśród nich znaleźć takie, które wyróżniają się ciekawym wzornictwem i dobrym standardem wykonania, są funkcjonalne i trwałe, zdarza się, że w przystępnej cenie. Na rynku są również ekskluzywne i drogie drzwi, jak również klienci, dla których oprócz wysokiej jakości, liczy się również oryginalność czy wysmakowany projekt firmowany znanym nazwiskiem. Niezależnie jednak od oczekiwań dobieranie drzwi zawsze najlepiej zacząć od dokładnego przeanalizowania układu funkcjonalnego domu.

Data modyfikacji: 2010-02-15

Źródło: paxo.pl

Szukaj w paxo.pl

Reklama