Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Nowoczesne drzwi szklane

Szkło we wnętrzu określa je stylistycznie. Rozwiązaniem chętnie stosowanym w mieszkaniach i domach, są różnego typu drzwi ze szkła. Szkło to szlachetny materiał, który można wykorzystać we wnętrzach w różny sposób – jako ścianki działowe, blaty stołów, elementy mebli oraz drzwi. Może być stosowane w drzwiach wewnętrznych oddzielających pomieszczenia, ale także w drzwiach szaf i wszelkiego rodzaju wnęk. Szkło może być ozdobnym dodatkiem w drewnianej konstrukcji lub elementem dominującym, jeśli drzwi są wykonane z pełnej szklanej tafli.

W dzisiejszych czasach szklane drzwi są nie tylko wyłącznie elementem użytkowym, stają się bowiem nawet dziełami sztuki. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że szkło, z którego mają być wykonane szklane drzwi jest poddawane wielu zabiegom. Tyczy się to przede wszystkim polerowania, piaskowania, stapiania szkła, fazowania, cięcia i sklejania. Te wszystkie zabiegi mają na celu tylko i wyłącznie stworzenie niespotykanych nigdzie indziej dzieł sztuki, które jednak będą mogli podziwiać wszyscy i to w naszym domu!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wchodząc do niektórych biur lub też przedsiębiorstw natyka się właśnie na tego rodzaju drobne i większe obrazy. Technika ta nazywa się fushingiem. Jest to nic innego jak termiczna obróbka wszystkich rodzajów szkła, która ma na celu stworzenie niezapomnianych kompozycji. Jeśli chodzi o szklane drzwi przesuwne to oczywiście taka technika również ma zastosowanie i wcale nie należy się obawiać, że podczas eksploatacji drzwi nastąpi zniszczenie cennych obrazów.

To rozwiązanie pozwala zmieniać kształt i wielkość pomieszczeń – drzwi mogą stanowić granicę np. między kuchnią i jadalnią. Szklane drzwi sprawdzą się również, gdy chcemy połączyć łazienkę z sypialnią – w razie potrzeby, można szybko oddzielić pomieszczenia.

Szklane drzwi mogą też otwierać się w sposób klasyczny – taflę hartowanego szkła wyposażoną w specjalne okucia można zamontować np. w drewnianych ościeżnicach, co doda im bardziej tradycyjnego charakteru.

Drzwi ze szkła można dopasować do różnych wnętrz – zarówno do tych utrzymanych w nowoczesnym stylu, jak i bardziej tradycyjnych. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego szkła, sposobu jego wykorzystania oraz sposobu aranżacji.

Ostatnio bardzo modne stało się montowanie szklanych drzwi na rurach aluminiowych lub też stalowych chromowanych. Nie każdy wie, że szklane drzwi przesuwne można bez najmniejszego problemu montować właśnie na takich konstrukcjach. Zdarzają się nawet konstrukcje, które potrafią udźwignąć ciężar ponad 150 kilogramów. Zazwyczaj z takimi wartościami spotykamy się, jeśli mamy do czynienia z bardzo dużymi i szerokimi drzwiami przesuwnymi, które są polecane do wszelkiego rodzaju firm i przedsiębiorstw, montowane zazwyczaj w salach konferencyjnych lub przy wejściach do poszczególnych pawilonów. Takie właśnie szklane drzwi są niezwykle efektowne i do tego oczywiście bardzo praktyczne. Jedynym ich mankamentem jest to, że trzeba je bardzo często czyścić, gdyż bardzo na nich widać odciski palców, a jak wiadomo nie każdy lubi otwierać drzwi za klamkę. Jeśli chodzi właśnie o takie szklane drzwi przesuwne to najczęściej są one również wykonywane z bardzo dobrego jakościowo, hartowanego szkła. Niewiele prywatnych osób w takim wypadku może sobie pozwolić na ich zakup, ale warto mieć świadomość, że otrzymujemy jednak dożywotnią gwarancję na takie właśnie drzwi.

Wszelkie zabiegi konserwacyjne wykonuje również odpowiednia firma monterska, gdyż powinny ich dokonywać tylko specjalnie przeszkolone w tym celu osoby. Zapewni to nam bardzo długie i bezproblemowe użytkowanie naszego nabytku.

Data modyfikacji: 2010-07-30

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 15760 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama