Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Ciepły parapet

Powszechnie wiadomo, że znaczna część reklamacji okiennych dotyczy wad spowodowanych niewłaściwym montażem. Większa część z nich wiąże się z przenikaniem zimna i wilgoci w progach okien. Nasiąkanie murów w obrębie progu okna i ościeży oraz zamarzanie skraplającego się powietrza na styku okno - parapet spowodowane jest występowaniem mostków termicznych powstających na skutek błędnego montażu.

Ciepły parapet, czy inaczej podparapetowy blok styropianowy bądź ciepły podkład podparapetowy to kolejne rewelacyjne rozwiązanie techniczne, które może stać się przełomem montażowym. Wyznacza on nowe standardy montażu.

Jest to znakomite rozwiązanie wszelakich problemów montażowych związanych właśnie z uszczelnieniem okna w ich dolnej części. Kształtka wykonana jest z twardego odpornego na obciążenia styropianu. Ten relatywnie tani materiał powoduje, że ciepły parapet będzie długo najprostszym rozwiązaniem gwarantującym szczelność okna z ościeżą w części progowej. Kształt bloku styropianowego uniemożliwia przenikanie wody opadowej w strefę izolacji termicznej okna a także daje stabilną podstawę pod montowany parapet.

Do najważniejszych zalet ciepłego parapetu należą:

  • eliminacja konieczności stosowania kotew i dybli montażowych do montażu progów okien,
  • eliminacja konieczności stosowania folii paroszczelnych i paro przepuszczalnych do uszczelnienia progów okien,
  • eliminacja klocków podporowych w progach okien,
  • eliminacja konieczności poziomowania okien przy pomocy klinów,
  • gwarantuje odpowiednią szczelność połączenia okna z murem w części progowej okna,
  • gwarantuje odpowiednie wypoziomowanie okna bez konieczności pracochłonnego ustawiania okna w ościeży,
  • gwarantuje całkowitą poprawność montażu parapetów zewnętrznych i wewnętrznych,
  • gwarantuje odpowiednią szczelność parapetu wewnętrznego i zewnętrznego z progiem okna.

Podparapetowy blok styropianowy ze względu na swoją konstrukcję oraz funkcje jakie ma spełniać, musi być wykonany pod konkretny profil okienny. Wynika to z różnego kształtu dolnej części ramy okiennej. Konieczne jest indywidualne dopasowanie pionowej stopki bloku do wyprofilowania danej odmiany kształtowników okiennych.

Ciepły parapet to nowy standard montażu - ciepły, szczelny i prosty. Dzięki zastosowaniu podparapetowego podkładu styropianowego montaż okien jest szybkim procesem i zoptymalizowanym pod względem izolacyjności cieplnej i szczelności.

Data modyfikacji: 2012-07-27

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 3991 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama