Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

ISO BLOCO One Control przyszłość w uszczelnianiu okien

W kwietniu przedstawialiśmy multifunkcyjną taśmę do uszczelniania fug okiennych ISO BLOCO One. Należy także wspomnieć o innowacyjnej taśmie ISO BLOCO One Control. ISO BLOCO One Control to wielofunkcyjna, trójwarstwowa taśma uszczelniająca do okien.

Trzy funkcje w jednej taśmie:

  • wewnątrz - szczelna dla powietrza i hamująca parowanie,
  • środkowo - skuteczna izolacja termiczna i akustyczna, tłumienie ciepła i hałasu,
  • zewnątrz - ponad 1kPa uszczelnia przeciwko sile opadów deszczu.

Co jest istotne?

Taśma ISO BLOCO One Control działa niezależnie od warunków pogodowych i temperaturowych, zatem montaż okien nie musi być odłożony na inny termin. Nie trzeba czekać na poprawę pogody, zimą na wzrost temperatury, co przecież ma miejsce przy zastosowaniu pianek poliuretanowych. Latem, taśma ISO BLOCO One Control, nie wymaga specjalnego przechowywania nawet przy wysokich temperaturach. Produkowana jest w dwóch wymiarach, pozwalających na uszczelnienie fug o szerokości od 6 do 33mm. Dzięki temu zapewnia pełną funkcjonalność nawet w przypadku niestabilnych elementów konstrukcji i znacznych różnic w szerokości fug. Taśma ISO BLOCO One Control charakteryzuje się wysokim spadkiem dyfuzji pary wodnej z wewnątrz na zewnątrz, przez co skutecznie odprowadza parę na zewnątrz a w rezultacie chroni budynek przed uszkodzeniami spowodowanymi zawilgoceniem, w tym pleśnią.

Jak wygląda montaż taśmy?

Aplikacja taśmy ISO BLOCO One Control jest niezwykle łatwa i szybka. Taśmę mocuje się w wyżłobieniu ościeżnicy okna. ISO BLOCO One Control rozpręża się dopiero po zamontowaniu okna w murze (należy w danym momencie otworzyć perforacje folii, wyciągając pasek aktywacyjny). Mocowaniu taśmy sprzyja narzędzie ISO-TOOL Cut.

Zalety taśmy ISO BLOCO One Control:

  • trójwarstwowe uszczelnianie za pomocą jednego produktu w ramach jedynej operacji technologicznej,
  • montaż niezależny od temperatury i warunków pogodowych,
  • oszczędność czasu i pieniędzy dzięki prostej, szybkiej i pewnej aplikacji przed montażem okna,
  • możliwość zaplanowania dokładnego czasu aktywacji taśmy - kontrolowane rozprężanie,
  • większa uniwersalność dzięki szerszemu zakresowi stosowania.

Taśma ISO BLOCO One Control redukuje konwekcyjną utratę ciepła, dzięki czemu nadaje się do domów pasywnych.

Data modyfikacji: 2012-12-09

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 4561 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama