Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

ISO BLOCO ONE

Wszyscy budujący w dzisiejszych czasach chcemy budować z myślą o przyszłości, a więc szukamy rozwiązań oszczędzających energię.

Taśma ISO BLOCO One to multifunkcyjna taśma do uszczelniania fug. W jednym produkcie mamy wszystkie wymagania montażowe ustawy energooszczędnej i wytyczne ustawy o warunkach dostaw i zabezpieczenia jakości RAL. Znajduje zastosowanie przy wysokich wymaganiach dotyczących uszczelniania w budownictwie pasywnym.

Tam, gdzie niegdyś trzeba było zastosować trzy produkty, teraz wystarczy jeden – taśma ISO BLOCO One.

Taśma ISO BLOCO One jest doskonała do połączeń pomiędzy stolarką okienną a murem.

Wykazuje trzy płaszczyzny funkcjonalne:

 • na zewnątrz – uszczelnia fugi przeciwko sile opadów deszczu
 • w środkowej części – pełni izolację cieplną i akustyczną
 • wewnątrz – gwarantuje hermetyczność powietrza

Taśma została wyposażona w specjalną folię przy boku przeznaczoną do uszczelnienia wnętrza budynku. Gwarantuje ona prawie 100% szczelności po stronie uszczelniającej fugi od wewnątrz pomieszczeń.

Taśma ISO BLOCO One pozwala na zredukowanie konwekcyjnej utraty ciepła budynków, co przekłada się na oszczędności energii.

Zalety taśmy ISO BLOCO One:

 • trzy funkcjonalne uszczelnienia jednym produktem
 • szczelność fugi na opady deszczu powyżej 1 Pa
 • optymalny przepływ wilgoci na zewnątrz – taśma posiada niezwykle duży spadek dyfuzji pary wodnej, ochrona przed pleśnią
 • redukuje konwekcyjną utratę ciepła
 • wysoka pewność zastosowania dzięki znacznie wyższym niż 100% zakresu mocy w trakcie uszczelniania fug
 • uszczelnianie różnorodnych fug przy pomocy niewielu wymiarów taśmy, szczeliny od 5 do 30mm można uszczelnić za pomocą jednego rozmiaru
 • funkcjonalne i pewne uszczelnianie w trakcie montażu w jednym etapie roboczym
 • wysoka oszczędność kosztów poprzez gospodarność w czasu w trakcie montażu
 • nadaje się do budownictwa pasywnego
 • montaż niezależny od warunków pogodowych

Zalecenia montażowe:

Zalecenia ogólne: ciepło przyspiesza a zimno opóźnia rozprężanie taśmy. Ważna jest nie tylko temperatura otoczenia ale również temperatura własna taśmy uszczelniającej. Zatem taśmę ISO BLOCO One należy przechowywać w normalnej temperaturze. Czas rozprężania takiej taśmy jest na tyle długi, że zapewnia wystarczającą ilość czasu na zamocowanie taśmy.

Etapy montażu:

 1. Nożyczkami przecinamy początek paska ochronnego i oddzielamy od krawędzi taśmy
 2. Odcinamy równo początek taśmy i odklejamy kawałek paska ochronnego od strony samoprzylepnej taśmy. Upewniamy się, że nieprzepuszczająca powietrza krawędź taśmy jest skierowana do wnętrza budynku
 3. Stronę samoprzylepną taśmy dociskamy mocno wzdłuż ościeżnicy. Początek i koniec taśmy dociskamy na styk z rezerwą ok. 1-2cm. Taśmę należy przymocować w odległości ok. 1mm od wewnętrznej i 5mm od zewnętrznej krawędzi ościeżnicy okna.

  Jeśli okno ma być oklejone na całym obwodzie ze wszystkich stron, wówczas klejenie rozpoczynamy pośrodku górnego boku ościeżnicy. Wówczas w narożnikach ościeżnicy tworzymy zapas, którego powierzchnia sklejona taśmy uszczelniającej powinna się równać 2/3 grubości taśmy uszczelniającej.

  Jeśli oklejone mają być tylko niektóre boki okna z łączeniem taśmy w narożnikach na styk, zalecane jest, by klejenie rozpocząć od boku łączonego z parapetem. Wówczas w rogach okna alternatywną metodą do tworzenia zapasu jest łączenie taśmy w narożnikach budynku na styk.

 4. Taśmę uszczelniającą również dociskamy od strony przyłączenia do okna. Taśma powinna się przy tym znajdować koniecznie w strefie ościeżnicy okiennej.

Uszczelnianie przeciw stojącej wodzie:

Celem uszczelnienia okna od zewnątrz zaleca się stosowanie folii do okien na zewnątrz (np. ISO CONECT Outside).

Przewiercanie otworów pod śruby okienne

Otwory pod śruby okienne przewiercamy przez ościeżnicę bez obawy na zamocowaną już wcześniej taśmę uszczelniającą. W razie potrzeby można sobie przytrzymać taśmę w trakcie wiercenia.

Data modyfikacji: 2012-04-01

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1579 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama