Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Saaw System, rewolucja w montażu okien

Nowe rozwiązanie w montażu okien proponowane jest przez firmę Saaw System. Polega ono na zastosowaniu kotew z płynną regulacją długości, które rozmieszczone są wokół ramy okiennej. Przy montażu nie ma konieczności stosowania wiertarek, klinów czy podkładek. Dzięki temu do montażu wystarczy tylko jedna osoba, która z łatwością osadzi i zakleszczy okno w budynku.

Montaż okna za pomocą tworzywowych kotew polega na osadzeniu ramy okiennej z kotwami w otworze, następnie na wypoziomowaniu przy pomocy śrub będących składnikiem kotwy. Jeśli ościeżnica zakleszczy się na dobre w murze, możemy wypełnić szczelinę pianą montażową.

Kotwy posiadają płynną regulację długości od 1 do 4cm. Przy pomiarze wystarczy zatem trzymać się zasady, aby odległość między ramą okienną a murem nie był mniejsza niż 1cm oraz większa niż 4cm na każdy z boków ościeżnicy. Stosując się do powyższych wytycznych nie będziemy mieli problemu z montażem w nowym lub z wymianą okien w starym budownictwie. Dla przykładu, mając otwór 1360 x 1400 okno powinno być nie większe niż 1340 x 1380 oraz nie mniejsze niż 1280 x 1320.

Istotne w systemie Saaw jest to, iż eliminuje on mostki termiczne. Nie ma tutaj metalowych elementów zatem mamy gwarancję, że nigdzie nie ucieka nam ciepło. Ponadto, Saaw system zapewnia szybkie i stabilne zamocowanie okna w murze.

Najważniejsze zalety systemu Saaw to:

  • zdecydowanie szybszy montaż okien niż dotychczasowymi metodami, osadzenie jednego okna zajmuje około 5 minut
  • bezpieczne i stabilne zamocowanie ramy okna w murze
  • eliminacja mostków termicznych
  • obniżenie kosztów montażu
  • poprawienie bezpieczeństwa pracy podczas montażu

Należy wspomnieć, iż firma otrzymała za swój innowacyjny produkt Złoty Medal na Targach Budowlanych Budma 2012.

Data modyfikacji: 2012-10-30

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 3249 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama