Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Technologia higrosterowana

Wentylować w zależności od potrzeb

Jest to idea, która przyświeca podczas projektowania nawiewników. Elementy systemu wentylacji są kontrolowane i uruchamiane, w zależności od potrzeb każdego z pomieszczeń oraz w zależności od ilości przebywających w pomieszczeniu osób.

W zależności od rodzaju zanieczyszczenia i potrzeb, strumień powietrza może być dostosowany do poziomu wilgotności względnej, uruchamiany ręcznie, lub przy pomocy czujnika ruchu bądź obecności.

System wentylacji higrosterowanej zajmuje specjalne miejsce pośród systemów sterowanych potrzebami w pomieszczeniu. Przyjmuje się bezdyskusyjnie, że para wodna jest wskaźnikiem stopnia zanieczyszczenia większości pomieszczeń w mieszkaniach. Higrosterowane nawiewniki i kratki zlokalizowane są w pomieszczeniach, w których para wodna jest znacznikiem zanieczyszczenia powietrza. Stopień otwarcia elementów uzależniony jest od poziomu wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń. W celu zapewnienia optymalnej pracy przez cały rok, czujnik uwzględnia automatycznie wpływ temperatury zewnętrznej.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1194 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama