Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Co to jest ogród zimowy?

Co to jest Ogród Zimowy?

Ogród zimowy jest architektoniczną formą umożliwiającą spotkanie się trzech czynników: ludzi, którzy ją budują i użytkują, roślin, które w niej rosną, i światła słonecznego, bez którego rośliny i ludzie żyć nie mogą. Słońce jest niewyczerpanym naturalnym źródłem energii dla życia na Ziemi. Energia słoneczna jest przyjazna dla środowiska i bezpieczna. Do jej użycia nie potrzeba kosztownych urządzeń technicznych, czego przykładem jest tak zwane „wykorzystanie bierne”. Rośliny, w przeciwieństwie do zwierząt i ludzi, mogą żyć, nie zjadając innych istot żywych. Same dla siebie są, „fabryką żywności”, pod wpływem promieni słonecznych dokonują syntezy węglowodanów z kilku cząsteczek dwutlenku węgla i wody, przy czym uwalniają tlen, nieodzowny do oddychania. Ogród zimowy jest zatem miniaturowym środowiskiem życia.

Ogrody zimowe - środowisko naturalne w miniaturze

Cieszyć się widokiem wschodzącego słońca w ogrodzie zimowym, idealnym miejscu łączącym ogród i dom, również w zimnych porach roku. Ogród zimowy jest pokojem, oazą zieleni i centrum komunikacji dla całej rodziny. Prawidłowo zaplanowany, wybudowany przy użyciu nowoczesnych materiałów pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu i może także znacznie obniżyć zużycie energii. Obok wysokiej jakości oszklenia przyczyniają się do tego przede wszystkim opatentowane profile aluminiowe z podwójną izolację termiczną.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym działem naszego wortalu, zapraszamy do zgłębiania tej tematyki w pozostałych artykułach.

Data modyfikacji: 2010-02-15

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1252 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama