Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okna dachowe - elementy dodatkowe

Stolarka okienna z natury musi być szczelna, jednak w jej stosowaniu w nowoczesnym budownictwie pojawia się problem z prawidłową wentylacją, co może powodować występowanie kondensacji pary wodnej w pomieszczeniach i w konsekwencji prowadzić do zawilgocenia pomieszczeń. W celu ograniczenia tego zjawiska, w oknach stosowany jest nawiewnik. Zapewnia on stały, regulowany dopływ świeżego powietrza przy domkniętym oknie, dzięki czemu możliwe jest sprawne funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej na w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane okna. Nawiewnik przez odpowiednie ukształtowanie kanału przepływu powietrza ma również dobre właściwości filtracyjne i akustyczne, a zamontowany w ościeżnicy okna nie zmniejsza powierzchni przeszklenia ani nie koliduje z architekturą okna.

Klamka umieszczona w dolnej lub górnej części okna zapewnia jego łatwą obsługę niezależnie od wysokości montażu okna połaciowego. Konstrukcja klamki umożliwia trójstopniowe ryglowanie, co pozwala na wentylację pomieszczenia przez okno. Okucia zastosowane w oknach zapewniają ich łatwą obsługę. Zawias umożliwia pozostawienie skrzydła w pozycji uchylenia oraz obrót skrzydła o 180º, umożliwiający wygodne mycie wewnętrznej i zewnętrznej szyby. Dzięki zasuwce ryglującej, możemy zablokować uchylone lub obrócone skrzydło okienne w miejscu.

Markiza zasłaniająca okno jest to siateczka z włókna szklanego, pokryta tworzywem odpornym na warunki atmosferyczne. Chroni przed nadmiarem promieni słonecznych, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności. Umieszczona za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia. Markiza przeznaczona jest do okien obrotowych, okien uchylno-obrotowych i ewakuacyjnych.

Roleta zewnętrzna całkowicie zaciemnia wnętrze oraz zapewnia dobrą izolację cieplną i akustyczną. Wykonana jest z profili aluminiowych powlekanych poliestrem. Obsługiwana jest od wewnątrz ręcznie przy użyciu korby, lub przy użyciu napędu elektrycznego lub napędu elektrycznego z pilotem. Roleta przeznaczona jest do okien obrotowych. Roleta sterowana elektrycznie przeznaczona jest do okien uchylno-obrotowych i ewakuacyjnych.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1197 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama