Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okna dachowe

Okna dachowe w naturalny sposób doświetlają poddasze i dają możliwość aranżacji wnętrza. Dla prawidłowego wykorzystania tych funkcji ważna jest kwestia doboru i odpowiedniego rozmieszczenia okien, dlatego usytuowanie okien dachowych ,należy zaplanować już na etapie projektowania domu. Powinny być zamontowane w miejscu, które pozwala na ich bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Dobrze, jeśli ich położenie pozwala na oglądanie otoczenia także z pozycji siedzącej.

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z głównych potrzeb człowieka. Chcemy czuć się bezpiecznie na ulicy, podczas podróży czy na zorganizowanych imprezach. Lecz najbardziej dbamy o bezpieczeństwo we własnych domach, dlatego nikt z nas świadomie nie kupi produktu, który może narazić nas na niebezpieczeństwo. Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku. Okna dachowe poza podstawowymi funkcjami, doświetleniem i wentylacją, muszą również zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed przypadkowym wpadnięciem do wnętrza budynku. Z pozoru niedostrzegane zagrożenie naprawdę jest poważne. Dane statystyczne z USA, gdzie w ciągu jednego roku zginęły aż 23 osoby wpadając przez świetliki do wnętrza budynku, wskazują na istnienie problemu.

Aby odpowiednio dobrać okna dachowe i zadbać o bezpieczeństwo domowników, zapraszamy do lektury artykułów przygotowanych dla Państwa.

Data modyfikacji: 2010-02-23

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2098 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama