Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Konserwacja okien z nakładką aluminiową

Nowoczesne okna to także skomplikowana konstrukcja technologiczna. Wykorzystuje się drewno, PCW oraz aluminium. Wydawać by się mogło, że konserwacja takich okien jest skomplikowana, jednakże jest to bardzo prosta i nie wymagająca wiele wysiłku czynność.

Aluminium - działa ochronnie

Aluminium od strony zewnętrznej powoduje, że okna są zabezpieczone przed zniszczeniem, działaniem surowych niekiedy warunków atmosferycznych. Takie okna nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów. Okna drewniano-aluminiowe pozwalają na dużo prostszą konserwację niż okna typowo drewniane. Nakładka aluminiowa powoduje, że nie trzeba stosować specjalnych specyfików. Wystarczy przemycie wilgotną szmatką używając powszechnie dostępnych detergentów. Drewno od środka należy wówczas przecierać od czasu do czasu środkiem do pielęgnacji drewna. Na rynku jest wiele specjalnych zestawów do pielęgnacji okien drewnianych.

Podobnie jest z oknami PCW-aluminium. Jednakże, należy tutaj dodać, że stronę wewnętrzną z PCW można czyścić ogólnie dostępnymi środkami czystości pod warunkiem, że nie zawierają one amoniaku.

Jeśli zdarzy się, że nakładka aluminiowa ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, wówczas jeśli uszkodzenie jest niewielkie, wystarczą specjalne sztyfty, którymi uzupełnia się ubytki.

Zawiasy, uszczelki

Raz w roku powinno poddać się konserwacji zawiasy i uszczelki. Uszczelki doskonale poddają się konserwacji wazeliną techniczną. Natomiast elementy metalowe należy konserwować specjalnym olejem do okuć, który można bez problemu dostać w sklepach.

Jak widać, nie trzeba się obawiać konserwacji nowoczesnych okien. Technologie produkcji i jakość sprawiają, że okna są bardzo wytrzymałe i potrzebują jedynie podstawowych zabiegów.

Data modyfikacji: 2012-07-04

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 984 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama