Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Trwałe okna z PCW

Kupując okna stawiamy na produkty bezpieczne, trwałe, gwarantujące dobrą izolację cieplną i akustyczną. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup okien z profili wykonanym ze wzbogaconego PCW (polichlorku winylu). Przed wyborem okna warto poznać właściwości tego materiału.

PCW pełne zalet

PCW to jedno z najbardziej znanych tworzyw sztucznych. Ten sprawdzony i bezpieczny materiał jest od lat stosowany w wielu dziedzinach życia. Wykorzystuje się go m.in. przy produkcji rur na wodę pitną, wykładzin, tapet, a nawet opakowań na tabletki i woreczków na krew. Od kiedy PCW zaczęto stosować przy produkcji profili okiennych, stały się one znacznie trwalsze, wytrzymalsze, bardziej bezpieczne i prostsze w konserwacji. Spowodowały też znaczne poszerzenie wachlarza możliwych do uzyskania kształtów i kolorów.

W przypadku prawidłowego zastosowania w oknach markowych profili z PCW, takich jak VEKA, ich trwałość będzie znacznie dłuższa, niż okien z każdego innego materiału. Oznacza to, że przez dziesięciolecia będziemy cieszyć się mieszkaniem w komforcie, cieple i spokoju. Profile z PCW są tak trwałe, że Unia Europejska wprowadziła regulacje dotyczące ich recyklingu. W innym przypadku zalegałyby na wysypisku przez stulecia.

Możliwość pełnego recyklingu to duża zaleta PCW. Zdemontowane okna VEKA, trafiają do najnowocześniejszego w Europie centrum recyklingu należącego do VEKA AG. Odzyskiwany w trakcie recyklingu pełnowartościowy polichlorek winylu jest następnie w odpowiednich proporcjach używany do produkcji kolejnych profili.

PCW i stabilizatory

Profil okienny z PCW powinien być trwały i wytrzymały na temperaturę oraz uderzenia. Dlatego też PCW, z którego jest wykonany, wzbogacany jest o specjalne dodatki, które mają zwiększyć wytrzymałość i trwałość okna. Takie zadanie mają stabilizatory dodawane do surowego PCW. Zapobiegają uszkodzeniom termicznym w trakcie obróbki i użytkowania profilu oraz chronią go przed niekorzystnym wpływem pogody, m.in. promieniowaniem UV. Rolę stabilizatorów pełnią sole metali, trwale związane w produkcie. Związki chemiczne wykorzystywane jako stabilizatory profili są całkowicie neutralne dla otoczenia, o czym świadczy fakt, że profile PCW marki VEKA posiadają wszelkie, przyznawane przez niezależne instytucje państwowe i badawcze, atesty bezpieczeństwa. Dzięki temu, okna z tych profili są powszechnie wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej m.in. w klinikach alergologicznych.

Tylko sprawdzeni producenci

Produkcja profila okiennego wymaga stałej kontroli jakości wielu grup materiałów. Dlatego też, przy zakupie okna należy sprawdzać, czy profil został wyprodukowany przez renomowaną firmę, o potwierdzonych systemach kontroli produkcji. Pierwszym producentem profili w Polsce, który uzyskał potwierdzający to certyfikat DIN EN ISO 9001, była VEKA Polska. Marka VEKA na całym świecie znana jest z produktów wysokiej jakości. Profile produkowane w Polsce spełniają wszelkie światowe normy, dzięki zaawansowanym technologicznie procesom produkcji oraz współpracy wyłącznie z renomowanymi dostawcami półproduktów.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 792 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama