Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przyjemne zacisze własnych czterech ścian, z jednej strony miejsce wygodnego wypoczynku mieszkańców, z drugiej zaś nierzadko, zaproszenie dla włamywaczy. Bardzo często złodzieje dostają się do domu w ciągu kilku sekund i to przy użyciu najprymitywniejszych narzędzi. Z policyjnych statystyk wynika, że drzwi na balkon i taras są najbardziej narażone na próby wyważenia, dlatego też właśnie one powinny być wyposażone w specjalne zabezpieczenia, które uchronią pokój domu przed wizytami intruzów.

Nowością są okucia jednego z producentów z hakowymi ryglami ze stali. W wiodącym systemie okuć rozwierno-uchylnych do okien i drzwi balkonowych – zarówno z drewna, jak i z PCW – firma ta oferuje podwyższony poziom zabezpieczeń antywyważeniowych: zamknięcia środkowe z ryglami hakowymi ze stali hartowanej, które z powodzeniem włączone mogą być w obwód modułowego systemu okuć.

Mechanizm ryglujący

Już podczas przekręcania klamki dochodzi do automatycznego zaryglowania okna lub drzwi. Stalowe haki zakotwiczają się przy tym stabilnie – od góry lub od dołu – w zaczepach na ościeżnicy i tym samym skutecznie przeciwdziałają wyważeniu okien lub drzwi balkonowych. Hakowe rygle ze stali spełniają najwyższe wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Decyduje o tym całkowite zakotwiczenie się rygla w zaczepie na ościeżnicy okna. Dzięki tej innowacji producent wprowadza do okien i drzwi balkonowych standard zabezpieczeń antywyważeniowych jak w masywnych drzwiach wejściowych.

Poczucie bezpieczeństwa

Niektóre firmy oferują mechaniczne systemy zabezpieczeń w różnych klasach odporności na wyważenie. Są one w stanie niemal całkowicie zaspokoić indywidualne wymogi klientów w zakresie bezpieczeństwa. Szeroki wachlarz rozwiązań uzupełniają systemy elektromagnetyczne i sterowane radiowo. Wszystko po to, aby przytulny dom był również domem spokojnym i bezpiecznym.

Data modyfikacji: 2010-02-12

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1097 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama