Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okucia - bezpieczeństwo dzieci

Inteligentne rozwiązania z myślą o bezpieczeństwie dzieci

Lepiej dmuchać na zimne! Dzieci są dla rodziców najważniejsze na świecie, a okna otwierają dom na świat, także naszym małym odkrywcom, którzy to nie zdają sobie sprawy z wielu zagrożeń. O nieszczęście jednak nietrudno. Niekiedy, gdy zajęty w pokoju maluch posłyszy z zewnątrz głos nawołującego go kolegi, podchodzi do okna i nawet, jeśli klamka znajduje się poza jego zasięgiem, to podstawia sobie krzesełko. Z taką pomocą każde dziecko potrafi otworzyć okno i wychylić się na zewnątrz, czego następstwa mogą być nader poważne.

Dlatego producenci okuć mają do zaproponowanie mechanizm zabezpieczający, który działa dzięki zastosowaniu opracowanej specjalnej technologii. Skrzydło okna po przekręceniu klamki o 90° blokowane jest w pozycji uchylenia. Klamka z wkładką cylindryczną nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia. Dopiero przekręcenie klucza zwalnia blokadę i umożliwia ustawienie klamki w położeniu pionowym (do góry) oraz otwarcie okna. Ponowne przejście klamki do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę.

Bez względu na to, czy okno jest zamknięte, czy też uchylone – otworzyć je może jednie posiadacz klucza, którego najlepiej nie udostępniać dzieciom. Każdy może bez klucza uchylić okno, ale nie może go otworzyć. Rozwiązanie to gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwia wietrzenie pomieszczenia przy uchylonym oknie.

Data modyfikacji: 2010-02-12

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1159 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama