Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okucia - klucz do naszego bezpieczeństwa

Okucia – klucz do naszego bezpieczeństwa

Okucia stanowią najważniejszą część każdego okna, bez nich trudno mówić o bezpieczeństwie i komforcie, których oczekujemy kupując nowe bądź wymieniając stare okna.

Każde okno posiada w standardowym wyposażeniu okucia, jednak zanim zdecydujemy się dokonać wyboru, sprawdźmy, czy oferowane przez firmę okucia dadzą nam poczucie pewności na co dzień. Czy warto pomyśleć o zakupie droższych, jednak pewniejszych elementów? W rzeczywistości najmniej martwimy się o to, jakie okucia będzie posiadało nasze okno – grunt, aby pasowało do naszych wymagań estetycznych. Czasem zainteresują nas jego parametry, takie jak szczelność czy izolacyjność termiczna, jednak estetyka to jedno, a bezpieczeństwo to coś zupełnie innego, warto o tym pamiętać przy zakupie.

To, jakie okucia znajdują się w naszym oknie, zależy od producenta – zdarza się tak, że okucia jednego producenta znajdują się w oknach produkowanych przez kilka firm. Co oznacza, że producenci okien często korzystają z już gotowych produktów oferowanych przez różnych wytwórców. Jeśli okucia są dobrej marki, z pewnością zostanie to podkreślone dla zaświadczenia wysokiej jakości okien i w wielu przypadkach kupujący otrzymuje dodatkowo osobną gwarancję na okucia.

Konstrukcja, jak i funkcje okuć są do siebie zbliżone niezależnie od producenta. Obecnie w oknach montuje się wyłącznie wewnętrzne okucia obwiedniowe (obwodowe). Umiejscowione na całym obwodzie okna, zapewniają mu szczelność, dociskając skrzydła do ościeżnicy, a dodatkowe wzmocnienia mogą stanowić doskonałą ochronę przed wyważeniem. Dla przeciętnego użytkownika liczy się natomiast łatwość obsługi – przy pomocy jednej klamki ma on możliwość otwierania czy uchylania skrzydeł.

Okna można wyposażyć w wiele elementów dodatkowych ułatwiających ich obsługę i dających wiele komfortowych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z tych elementów.

Data modyfikacji: 2010-02-15

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1148 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama