Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

System okuć

Uchylać, otwierać, zamykać - systemy okuć rozwierno-uchylnych

Otwieranie „rozwierno-uchylne“ jest najbardziej rozpowszechnionym w Europie Środkowej i Wschodniej sposobem otwierania okien. Bardzo chętnie stosowane także w wielu innych krajach. Ta technologia umożliwia otwieranie i zamykanie skrzydeł okiennych bez wysiłku tylko jedną klamką. W systemie okuć obwiedniowych wszystkie elementy zintegrowane są w zamknięciu centralnym. U większości producentów system w wersji podstawowej zawiera poziom zabezpieczeń antywyważeniowych. Zapewnia komfortową obsługę i umożliwia łatwą integrację z elektronicznymi i mechanicznymi elementami wyposażenia dodatkowego, np. urządzeniem alarmowym, termostatem i wietrzeniem. Srebrny kolor większości systemów będących na rynku ma unikalny wygląd, a technologiczne rozwiązania znajdują zastosowanie w najróżniejszych rozmiarach i kształtach okien.

Z gruntu bezpieczny

Ochronę przed wyważeniem zapewniają trzy narożniki z grzybkowymi rolkami ryglującymi i podciętymi zaczepami już w seryjnym wyposażeniu okuć. Oczywiście istnieje możliwość doposażenia okucia w lepsze zabezpieczenia antywyważeniowe. Okucie rozwierno-uchylne można stosować do okien z zabezpieczeniem antywyważeniowym do klasy WK3. Podczas badania na zgodność z tą normą jednostka okienna sprawdzana jest pod względem odporności na włamanie.

Solidne zabezpieczenie już w wersji podstawowej i inteligentna konstrukcja okucia minimalizują znacząco nakłady na doposażenie systemu, ponieważ producent umożliwia wyższy stopień zabezpieczeń antywyważeniowych dzięki samej wymianie zaczepów. Natomiast montaż elementów dodatkowych jest wyjątkowo łatwy. Zaoszczędzone w ten sposób koszty pracy podwyższają rentowność przedsięwzięcia.

Komfortowe i długowieczne

Wszystkie rolki ryglujące prowadzone są na płaskiej, wyprofilowanej listwie. Zalety tego systemu to: wyjątkowa, jednolita optyka i długotrwałe właściwości eksploatacyjne, a komfort obsługi nie ma sobie równych: blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła w jednym, umożliwia najeżdżanie skrzydła na ramę zawsze na tym samym poziomie, zapobiegając opadaniu okien po stronie klamki. Wyklucza także błędy obsługi okna.

Ogranicznik uchylenia w rozwórce pozwala by szerokość uchyłu była ustawiona w jednej z dwóch wybranych wielkości, a stabilizator uchyłu zapobiega gwałtownemu zatrzaskiwaniu się okien pod wpływem przeciągu.

Łatwy montaż

Większość okuć jest konsekwentnie nakierowane na możliwie najmniej skomplikowaną i szybką produkcję – czy to w małych i średnich firmach czy w dużych przedsiębiorstwach. Koncepcja automatyzacji zakłada modułowy podział na różne stopnie zaawansowania, które dokładnie można przyporządkować do różnej wielkości produkcji. Uproszczony proces okuwania dzięki elementom zaciskanym i połączeniom zatrzaskowym tworzy optymalną organizacją pracy już w mniejszych firmach, co daje wymierne korzyści w postaci oszczędności kosztów i czasu.

Bogata oferta wyposażenia dodatkowego

Takie elementy jak wielostopniowy uchył, hamulec rozwarcia sterowany klamką oraz blokada rozwarcia dają się z łatwością zintegrować z okuciami. Oferuje inne elementy wyposażenia dodatkowego podwyższającego komfort. Mikrowentylacja zapewnia regularną wymianę powietrza i w łatwy sposób daje się zamontować na gotowym już oknie. Do drzwi balkonowych dostępny jest specjalny zatrzask pozwalający zamknąć drzwi od zewnątrz. Dzięki wielostopniowemu uchyłowi skrzydło można ustawić w wybranej szerokości uchyłu, a hamulec rozwarcia płynnie ustala pozycję skrzydła w wybranej pozycji otwarcia. Samozatrzaskujące się okna należą tym samym do przeszłości.

Naturalnie integracja z elementami elektronicznymi do systemów alarmowych, sterowania termostatem i wietrzeniem z grupy produktowej przebiega bezproblemowo również później, na gotowych oknach.

Data modyfikacji: 2010-02-12

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1171 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama