Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Zalety niewidocznych okuć

Niewidoczne okucia

Wybierając okna, kierujemy się ich estetyką, ale przede wszystkim jakością, przystępną ceną oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ukryte okucia to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu okna wyglądają efektownie.

Producenci starają się stworzyć produkt, który spełni wszystkie wymagania użytkowników. Oferują okna o niestandardowych kształtach i wymiarach, z szeregiem dodatkowych akcesoriów, o różnych kolorach ram. Z myślą o wyglądzie okien, powstały ukryte okucia. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Dzięki zastosowaniu tego typu okuć zawiasy zostały całkowicie schowane do wewnątrz. To rozwiązanie nie utrudnia i nie zmienia sposobu ich regulacji – działają tak samo jak standardowe, jednakże zlikwidowanie zewnętrznych zawiasów pozwoliło wyeliminować tzw. mostki termiczne, przez które ucieka ciepło. Jest to szczególnie ważne ze względu na wymagane obecnie certyfikaty energetyczne dla mieszkań. Ukrywając zawiasy, zyskujemy dodatkowe ciepło dla domu i więcej przestrzeni na ramach okiennych. Takie rozwiązanie umożliwia montowanie dodatkowych akcesoriów bez konieczności poszerzania ram.

Okucia ukryte w wersji standardowej może być stosowane do skrzydeł o masie do 80kg, a bywają już na rynku rozwiązania dostępne do skrzydeł 130kg. Innowacyjna koncepcja bezpieczeństwa: w skład okuć wchodzą małe, kompaktowe elementy strony zawiasowej. Dzięki temu na oknie pozostaje wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe zabezpieczenie - do klasy WK 2 włącznie. Zabezpieczenie antywyważeniowe bywa zintegrowane fabrycznie w konstrukcji zawiasu dolnego.

Data modyfikacji: 2010-02-12

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1240 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama