Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Parapety

Jakie parapety wybrać

Parapet wewnętrzny pełni funkcje dekoracyjne oraz użytkowe, ale przede wszystkim jest to element wykończenia wnęki okiennej. Aby parapet wewnętrzny właściwie spełniał swoją funkcję ,bardzo ważny jest jego prawidłowy montaż oraz dobór właściwego materiału.

Przede wszystkim parapet musi być trwały, a to w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego jest wykonany. Dobrze, aby parapet wewnętrzny miał dyskretny charakter - kształt i kolor, ponieważ nie zmienia się go tak często jak inne elementy wyposażenia czy wykończenia wnętrza np. tapety, dywany, meble. A parapet zdecydowanie musi z nimi współgrać, dlatego lepiej żeby był w miarę uniwersalny i pasował do zmian jakie z czasem będą wprowadzane w pomieszczeniu.

Natomiast parapet zewnętrzny, powinien być odporny na wpływ czynników atmosferycznych, by służył przez wiele lat, ale również estetyczny, by cieszył oko. Właściwie dopasowany i zamocowany, by dobrze pełnił swoją funkcję. Niedrogi, by nie nadwyrężył zbytnio naszego domowego budżetu. Jak wybrać odpowiednie parapety? Warto wziąć pod uwagę kryteria: odporności, estetyki, dobrego smaku i ceny. Aby osiągnąć zamierzony cel, zapraszamy do lektury naszych artykułów.

Data modyfikacji: 2010-02-21

Źródło: paxo.pl

Szukaj w paxo.pl

Reklama