Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Szyby

Jakie szyby?

Jednym z ważniejszych elementów okna jest szyba. Dzięki właściwościom energooszczędnym, antywłamaniowym, dźwiękoszczelnym czy przeciwsłonecznym, może znacznie poprawić komfort mieszkania.

Współczesne szyby okienne to szyby zespolone, które składają się z kilku tafli szkła, oddzielonych ramką dystansową. Szyby i ramki dystansowe połączone są ze sobą na obwodzie przylepną, plastyczną masą, np. butylem, natomiast pomiędzy szybami znajduje się hermetycznie zamknięta komora, którą wypełnia się powietrzem lub różnego rodzaju gazami. Zastosowanie gazu szlachetnego, np. argonu lub kryptonu podnosi termoizolacyjność całego okna.

» przeczytaj więcej
Szyby – na jakie parametry zwrócić uwagę kupując okna?Jakie szybyBezpieczne szkłoOchrona przed promieniowaniem słonecznymSzkło i ochrona przed hałasemSzkło ognioochronneSzyby ognioodporneSzybySzkła samoczyszcząceIzolacja wg technologii vacuum (VIG)

Szukaj w paxo.pl

Reklama