Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Architektura Holandii - maj 2011

Holandia jest Państwem, które przoduje w „architekturze dla ludzi”, gdyż sytuacja mieszkaniowa w tym kraju jest znacznie lepsza niż w pozostałych krajach europejskich. Holandia ukształtowała swoja politykę budowlaną w oparciu o krajobraz z dużą ilością obiektów wodnych i wynikającymi z tego powodu wieloma ograniczeniami.

Ten kraj został stworzony prawie całkowicie przez człowieka, który to latami wyrywał morzu ziemię kawałek po kawałku. To sprawia, że Holendrzy mają ogromny szacunek do własnej ziemi, dlatego ich działalność architektoniczna jest przemyślana i wymagająca ekonomicznego zagospodarowania zasobami, szczególnie przestrzenią.

Architektura Holandii nie przekracza granic dobrego smaku, służy człowiekowi i środowisku, gdyż wiele mówi się na temat budownictwa ekologicznego, pasywnego i energooszczędnego. Holendrzy mają duże poszanowanie natury i próbują znaleźć równowagę pomiędzy środowiskiem naturalnym, a sztucznym, pozwalającym na harmonijne rozwiązania przestrzenne. Dlatego przejeżdżając przez Holandię możemy znaleźć na każdym kroku interesującą, nowatorską architekturę i ciekawie rozwiązane zespoły zabudowy mieszkaniowej.

Holendrzy kochają wodę, dlatego tak chętnie jest ona wykorzystywana w wielu zespołach mieszkaniowych. Zamiast ogródków możemy zobaczyć kanały, zawieszone nad kanałami tarasy, a do domów można dopłynąć łodziami.

Część Holendrów mieszka na łodziach przycumowanych w kanałach. Niejednokrotnie są to dość luksusowe mieszkania wyposażone w pełną infrastrukturę z tarasami wyposażonymi w zieleń.

Data modyfikacji: 2011-05-16

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1638 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama