Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Cena na pierwszym miejscu - październik 2009

Związek Polskie Okna i Drzwi przeprowadził badania konsumenckie, które ukazały, że oprócz niskiej ceny klienci poszukują najbardziej energooszczędnych rozwiązań.

Jak nie trudno było się spodziewać, konsumenci dbają o zawartość swoich portfeli, dlatego cena jest wymieniana najczęściej na pierwszym miejscu wśród najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie okna, aż 65% wskazało cenę na pierwszym miejscu. Na kolejnych pozycjach są gwarancja (13%) i estetyka (12%), a marka okna to jedynie 9% wskazań.

Oczywiście piramida wartości zmienia się w zależności od dochodów konsumenta, gdyż gospodarstwa domowe, które dysponują sumą większą niż 3’500 zł miesięcznie, estetykę wymieniają na pierwszym miejscu. Chociaż Internet jest coraz częściej jest źródłem fachowej informacji, nadal w procesie decyzyjnym są informacje uzyskane od sprzedawcy (54% wskazań) oraz rekomendacje znajomych (52% wskazań). W przypadku funkcjonalności okna to badani Polacy największą uwagę zwracają na energooszczędność, następnie na dźwiękoszczelność i antywłamaniowość. Dlatego w tym roku wysokie rachunki za ogrzewanie mogą być, mimo kryzysu, sprzymierzeńcem producentów.

Data modyfikacji: 2010-02-17

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1192 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama