Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Trendy w branży okiennej na 2010 rok - luty 2010

Ekologiczne i ciepłe – decydując się na budowę domu, który służyć nam będzie przez pokolenia, warto wziąć pod uwagę przyszłe koszty jego eksploatacji. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii przez okna może uciekać od 15% aż do 35% ciepła, a zmieniające się uregulowania prawne wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne wymogi związane z poszanowaniem energii nieodnawialnej, to z kolei skłania inwestorów indywidualnych do zakupu stolarki okiennej o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej. Energooszczędne okna dostępne są na rynku polskim już od jakiegoś czasu. Dzięki profilom 6-komorowym o szerokości zabudowy 90 mm, potrójnemu pakietowi szybowemu, wkładce termicznej umieszczonej w ramie okna oraz wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym ilość ciepła „uciekającego” przez okno zostanie znacznie zmniejszona.

Niebanalna architektura – podczas budowy domu, coraz częściej realizujemy własne, fantazyjne pomysły architektoniczne, w które doskonale wpisują się w okna o nietypowych kształtach. Nadają one elewacji budynku, jak i wnętrzom domu unikalnego charakteru oraz spełniają funkcję dekoracyjną. Dostępne są okna łukowe, półokrągłe i okrągłe, a także trapezowe i trójkątne z takim samym okresem gwarancyjnym jak okna o tradycyjnych kształtach. Można je zamontować w dowolnym pomieszczeniu w domu. Nietypowe kształty okien sprawdzają się nie tylko w salonach, gdyż podkreślają elegancki i wyrafinowany styl pomieszczeń. Pasują również do takich pomieszczeń, jak sypialnia, pokój pracy czy łazienka, którym nadają indywidualnego charakteru. Obok geometrycznych kształtów, coraz większą popularnością cieszą się duże okna, gdyż rozwija się moda na domy nowoczesne, projektowane z dużymi, efektownymi przeszkleniami. Powoduje to wzrost zainteresowania stolarką okienną dobieraną indywidualnie do elewacji budynku, która nie bazuje na typowych rozmiarach okien.

Duże przeszklenia doskonale sprawdzają się w salonie. Powodują jego optyczne powiększenie, a także otwierają dom na piękny widok - na przykład na ogród. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, mimo bardzo dużej powierzchni szklanej, ich otwieranie nie wymaga użycia dużej siły.

Odważne kolory – jednym z trendów w oknach na 2010 rok są kolorowe profile okienne. Ta niestandardowa propozycja skierowana jest przede wszystkim do odważnych klientów, którzy chcą wyróżnić swój dom oraz dbają o każdy detal jego wykończenia.

W ofercie producentów będących na polskim rynku istnieje możliwość dobrania odcieni profili okien spośród barw podstawowych oraz szerokiej gamy kolorów niestandardowych. Znajdują się w niej barwy od klasycznych brązów, poprzez odważne kolory żółci, czerwieni czy zieleni, aż po stonowany granat. Pozwala to na ciekawe kompozycje okien z elewacją budynku, jak również z wnętrzem pomieszczeń.

Zachęcamy zatem do bycia „trendy” w roku 2010.

Data modyfikacji: 2010-02-15

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1077 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama