Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Wywiad z Andrzejem Malinowskim, przedstawicielem firmy Vetrex - część 2

Czy okna firmy Vetrex są dopasowane do funkcji pomieszczenia? Dzisiaj budowane domy przepełnione są światłem, wolne od barier architektonicznych, bliskie naturze, a jednak muszą być bezpieczne, komfortowe i ciepłe. Czy to da się zrobić?

- Nasi dostawcy oferują szereg nowoczesnych rozwiązań pozwalających na odpowiednie dopasowanie okien do funkcji pomieszczenia, które wykorzystujemy w naszych produktach.

Możliwości tych rozwiązań są naprawdę imponujące. Poprzez szkolenia produktowe w siedzibie naszej firmy, staramy się zapewnić wszystkim handlowcom odpowiednie przygotowanie merytoryczne, aby mogli oni doradzać klientom, które rozwiązania najlepiej spełnią ich oczekiwania i jednocześnie zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Włączyliśmy się również w organizowany przez firmę Roto program szkoleń - „Tajemnice okienne”, poruszający temat odpowiedniego doboru stolarki okiennej i drzwiowej do funkcji pomieszczenia. Szkolenia te cieszą się dużą popularnością wśród naszych Partnerów Handlowych. Docelowo, chcemy, aby przeszli przez nie wszyscy nasi przedstawiciele.

Wasze wyroby posiadają wszystkie wymagane certyfikaty?

- Oczywiście. Nie wyobrażam sobie, aby przy obecnym dostępie do informacji na rynku mogły utrzymać się firmy nieposiadające wymaganych badań i certyfikatów na swoje produkty. Informacje na temat wszystkich certyfikatów i atestów, jakie otrzymały nasze okna dostępne są na naszej stronie internetowej www.vetrex.eu. Dowodem przejrzystości naszej firmy jest także to, że aż dwa nasze produkty zajmują najwyższe lokaty w rankingu „Pro Quality” prowadzonym przez jeden z wiodących portali branżowych (OKNOTEST). Ponadto, nasze okna zostały wielokrotnie wyróżnione prestiżowymi nagrodami, co dodatkowo potwierdza zgodność ich parametrów z normami.

Proszę jednak pamiętać, że certyfikat potwierdzający spełnienie określonych norm to nie wszystko. Produkty odznaczone tym samym certyfikatem mogą znacznie się od siebie różnić. W ocenie jakości okien ważniejsze są wyniki badań określające osiągnięte przez poszczególne produkty parametry, na podstawie których certyfikaty są przyznawane. Z dumą mogę oświadczyć że parametry produkowanych przez nas okien wielokrotnie przewyższają obowiązujące standardy oraz zachowują swoje właściwości w ekstremalnych warunkach.

Jak wygląda pełna oferta handlowa firmy Vetrex?

- W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz produktów pod ogólną nazwą stolarki otworowej oraz systemów osłonowych, czyli okna i drzwi z profili PVC oraz Aluminium. Naszą ofertę uzupełniają rolety zewnętrzne oraz roletki wewnętrzne. Ponadto, projektujemy i wykonujemy też konstrukcje fasadowe. Sami produkujemy podparapetowe bloki styropianowe, poprawiające szczelność i izolację termiczną w dolnej części okna oraz stanowiące świetną bazę do montażu parapetów. Świadczymy usługi gięcia profili PVC. To nie wszystko. Przygotowujemy już kolejne inwestycje mające na celu poszerzenie naszej oferty.

Oferujecie produkty najwyższej jakości, a jak wyglądają ceny gotowych wyrobów na tle konkurencji?

- Przygotowując naszą ofertę dbamy o to aby zachować właściwy stosunek ceny do jakości. Nasze produkty nie są ani najtańsze ani najdroższe, są po prostu warte swej ceny. Z resztą, pojęcie ceny jest bardzo względne. Zanim zaklasyfikuje się daną markę jako tanią lub drogą, należy rozważyć takie kwestie jak jakość oferowanych przez nią produktów, doświadczenie, czas istnienia na rynku, referencje itd. Wspominałem już, że nasze okna charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, wysokim standardem wykonania i bogatym wyposażeniem nawet w najprostszych wersjach. Do tego należy dodać jeszcze doskonałą obsługę przed- i posprzedażową. Nie skupiamy się tylko na produkcji i zbycie naszych wyrobów. Równie ważne są dla nas aspekty związane z merytorycznym doradztwem oraz fachowym montażem i serwisem, które to elementy stanowią integralną część naszej oferty.

Czy dobrze jest mieć konkurencję?

- Bez konkurencji nie byłoby postępu, brakowałoby bodźców pobudzających do rozwoju i doskonalenia się. Konkurencja jest jak najbardziej wskazana i potrzebna. Oczywiście ta zdrowa, oparta na zasadach fair-play. Niestety, w branży okiennej dość powszechnym stało się ostatnio stosowanie nieuczciwych praktyk, takich jak świadome wykorzystywanie elementów, których nie dopuszczają normy np. zbyt słabych wzmocnień w ramach okiennych, zbyt cienkich szyb w zespoleniach, czy skracanie czasów zgrzewania naroży okiennych. To wszystko wpływa na cenę wyrobu, ale nie ma nic wspólnego z zasadami uczciwej konkurencji i może się wiązać z poważnymi zagrożeniami dla użytkowników. Dziwię się firmom, które oferują klientom takie „oknopodobne” wyroby, nie dbając o swój wizerunek, a przede wszystkim o klienta, od którego zależy ich „być albo nie być”.

Na jakim poziomie jest dziś konkurencja dla firmy Vetrex?

- Polska jest zagłębiem okiennym Europy, w związku z tym nie trudno się domyślić, że na naszym rodzimym rynku istnieje nadpodaż wyrobów stolarki otworowej. Taka sytuacja stymuluje rozwój zdrowej konkurencji, ale też sprowadza do naszej branży patologię.

Szanowaną przez nas konkurencją są firmy, które w swoich działaniach stawiają na rozwój technologii, unowocześnianie parku maszynowego, tworzenie stanowisk pracy wg nowoczesnych standardów, prowadzenie czystej polityki kadrowej i socjalnej. Natomiast jeśli chodzi o producentów oferujących wyroby odbiegające od wszelkich zasad bezpieczeństwa, to nawet nie ma sensu się z nimi porównywać.

Prawidłowy montaż okna, to klucz do satysfakcji. Błędy deprecjonują wszystkich – nawet producentów profili, szyb czy okuć. Czy macie na to jakiś sposób?

- Montaż, choć często niedoceniany jest bardzo ważnym elementem w całej inwestycji jaką jest zakup okien. Na forach internetowych nie brakuje postów niezadowolonych klientów, którzy ostrzegają przed zakupem okien danego producenta, tłumacząc, że okna przemarzają, nie domykają się itp. Bardzo często nie jest to wina jakości samych produktów, lecz błędów w montażu. Na naszych oknach umieszczamy jasne i czytelne zalecenia dotyczące metod ich poprawnego wstawiania. Są one zrozumiałe zarówno dla kierowników budów, którzy mogą w ten sposób nadzorować prace jak i dla laików, jakimi zwykle są klienci. Ponadto, co pewien czas proponujemy naszym Partnerom Handlowym wykonanie montażu na placu budowy, pod nadzorem naszego serwisu. Uważam że szkolenie na takim „poligonie” jest najlepszym treningiem dla ekip. Nie jesteśmy w stanie skontrolować poprawności montażu u wszystkich klientów, natomiast wyrywkowe audyty są okazją do oceny jakości usług naszych Partnerów i korekty ewentualnych błędów.

Aby zapewnić klientom najwyższą jakość usług, często gościmy na szkoleniach w siedzibie handlowców i montażystów naszych Partnerów. Poznanie procesu produkcji okien krok po kroku, podczas warsztatów na hali produkcyjnej, pomaga zrozumieć specyfikę materiałów i technologii wykorzystywanych w naszych produktach, oraz rozwiewa wiele wątpliwości. Takie warsztaty są bardzo pomocne podczas rozmów z klientem. Znając proces produkcji od podszewki, doradca klienta czuje się pewniej i wzbudza większe zaufanie klientów.

A co z serwisem? Czy w takim razie nie jest potrzebny?

- Serwis jest niezbędny. Zdarzają się przypadki kiedy z naszej winy lub w sytuacjach, na które nie mieliśmy wpływu, z naszymi oknami zaczyna się dziać coś niepokojącego. Wówczas, po zgłoszeniu reklamacji przez klienta, nasz Partner Handlowy dokonuje oględzin i na tej podstawie przekazuje nam zgłoszenie wraz z fachowym opisem usterki. Zgłoszenie to pozwala nam ocenić przyczynę usterki i przygotować odpowiednie części, tak aby usunąć ją jak najszybciej. Dysponujemy własnym serwisem, w którym zatrudnieni są odpowiednio przygotowani fachowcy. Ich znajomość tematu i doświadczenie jest gwarancją satysfakcji klienta.

Co to jest system VPS?

- Vetrex Production System - nowatorski system zarządzania produkcją, który wprowadziliśmy z pomocą japońskich ekspertów z koncernu Toyota. W ocenie ekonomistów, system stosowany w tej firmie jest wzorcowym przykładem organizacji pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Wdrożenie tego systemu usprawniło proces produkcji, ułatwiło załodze pracę oraz wpłynęło na zwiększenie elastyczności w realizacji dostaw do naszych Partnerów Handlowych.

Vetrex to firma, która dba o swojego klienta, czy jest to opłacalne? Dziś firmy nastawione są przede wszystkim na zysk, często nie przejmują się detalistami.

- Tylko profesjonalne, uczciwe podejście i partnerska współpraca może na dłuższą metę zagwarantować firmie sukces. Zaufanie jakim obdarzyli nas nasi Partnerzy Handlowi i klienci jest dla nas bezcenne. Nasze relacje budujemy na zaufaniu i odpowiedzialności. Nie zamiatamy problemów pod dywan. Takie podejście jest dla nas powodem do dumy i źródłem licznych sukcesów biznesowych.

Firma Vetrex wystawia się w tym roku na targach budowlanych Tarbud we Wrocławiu i to nie pierwszy raz, czyli bezpośredni kontakt z klientem zaowocował?

- W tym roku wystawiamy się w Wrocławiu już po raz piąty. Tak jak w latach ubiegłych, będzie nam towarzyszył nasz Partner Handlowy- firma FIX. Organizowana w Hali Stulecia impreza „Tarbud 2012” jest niewątpliwie największą tego typu imprezą na Dolnym Śląsku. Wystawiają się tu firmy z Polski i producenci zagraniczni. Dzięki wysiłkom organizatorów impreza jest doskonale przygotowana, zarówno pod względem logistycznym jak również medialnym, co przyciąga tysiące potencjalnych klientów, dla których targi są okazją do zapoznania się z naszą ofertą. Wielokrotny udział w tej imprezie jest dowodem naszej otwartości na klientów i dużego zainteresowania naszą ofertą. Zapraszam na nasze stoisko nr 133 w dniach 16-18 marca br.

Czyli mam rozumieć, że firma FIX z Wrocławia to Wasz dobry partner handlowy?

- Z firmą Fix współpracujemy już od ponad dziewięciu lat. Miałem przyjemność osobiście złożyć ofertę jej właścicielom oraz podpisać z nimi umowę partnerską. Od tamtego czasu nasza współpraca rozwija się w dobrym kierunku. Na uznanie zasługuje fakt, iż nie tylko kadra zarządzająca, ale również cały personel firmy Fix jest otwarty na ciągłe doskonalenie poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań, szkolenia i wdrażanie procedur poprawiających jakość obsługi klientów. Wspólne przedsięwzięcia, takie jak udział w Targach czy działania służące wzmocnieniu wizerunku obu firm, przynoszą nam obopólne korzyści.

Czy inwestor kupujący indywidualnie, właściciel domku jednorodzinnego lub mieszkania jest wymagający?

- Naturalnie. Jeśli klient inwestuje kilkaset tysięcy, a nie rzadko kilka milionów złotych w budowę domu, to z pewnością będzie oczekiwał najwyższych standardów. Zarówno, gdy chodzi o same produkty jak i obsługę oraz serwis. Często dużym wyzwaniem okazuje się dla nas fantazja architektów. Niestety, niektórzy z nich zapominają o prawach fizyki i tworzą niewykonalne projekty. Wówczas, nasi technolodzy szukają rozwiązań, które zaspokoją potrzeby klienta, a zarazem będą bezpieczne dla niego i jego rodziny.

Klienci z Wrocławia mają szczęście, bo w Poznaniu na Budmie Vetrex się nie wystawiał prawda?

- Faktycznie w tym roku nie braliśmy udziału w poznańskich targach Budma. Byliśmy tam dwa lata temu. W tym roku wystawiamy się wspólnie z Partnerami Handlowymi w Wrocławiu i w Rzeszowie. Zamierzamy również wziąć udział w imprezach, które odbędą się w Kielcach i w Warszawie. Na początku tego roku uczestniczyliśmy w targach w Mediolanie i w Paryżu. Przed nami są jeszcze targi Fensterbau w Norymberdze odbywające się w dniach 21-24 marca, na które również serdecznie zapraszam (stoisko nr. 6-255).

Firma Vetrex zdobywa wciąż wiele nagród i wyróżnień, moją uwagę zwróciło kilka, ale ciekawa jestem, z której jesteście najbardziej dumni?

- Otrzymujemy liczne nagrody za nasze okna i za całokształt działania firmy. Jesteśmy z nich dumni w równym stopniu. Te pierwsze potwierdzają jakość i unikalne cechy naszych produktów, drugie są dowodem na to, że głoszone przez nas hasła uczciwego biznesu nie są pustymi słowami.

Naszym produktom został przyznany „EuroCertyfikat 2011”, w kategorii Certyfikat Jakości, potwierdzający, że okna Vetrex spełniają szczególnie surowe normy unijne wyznaczone dla okien Premium. Nasz flagowy produkt - wysoce energooszczędne okno V90+ nowej generacji – został już trzykrotnie odznaczony godłem „Jakość Roku” oraz uzyskał nagrodę „Najwyższa Jakość Quality International”. Ponadto, godło „Jakość Roku 2011” zostało też przyznane naszemu najmłodszemu produktowi - V70 Optimal Back - zaledwie kilka miesięcy po jego rynkowej premierze. To samo okno, ze względu na zastosowane w nim rozwiązania technologiczne oraz ciekawe wzornictwo, uzyskało odznaczenie „Odkrycie Roku” w plebiscycie „Laur Klienta”.

Jeśli zaś chodzi o nagrody zdobyte za całokształt działań, to wśród najważniejszych możemy wymienić niezwykle prestiżowe odznaczenie „Jakość Roku Złoto 2012” przyznawane firmom będącym wielokrotnymi laureatami plebiscytu „Jakość Roku” i świadczące o niezmiennym zaangażowaniu firmy w podnoszenie jakości swoich produktów i usług. Plebiscyt ten jest organizowany we współpracy z czołowymi dziennikami opiniotwórczymi tj. „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna” oraz Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Jest to największy konkurs projakościowy w Polsce. Otrzymaliśmy też takie nagrody jak „Dobry Pracodawca 2011”, „Przedsiębiorstwo Fair Play” i „Solidna Firma” potwierdzające, że Vetrex jest firmą działającą zgodnie z zasadami etyki, rzetelności i uczciwości, a także szanującą swoich klientów i zapewniającą swoim pracownikom dobre warunki pracy.

Jakie plany na przyszłość?

- W dalszym ciągu będziemy kontynuować działania mające na celu budowanie silnej i rozpoznawalnej marki oraz pozycjonowanie jej w kategorii Premium. Naszym priorytetem jest rozwój sieci Autoryzowanych Salonów Sprzedaży zarówno w kraju jak i za granicą oraz stałe poszerzanie kompetencji naszych Partnerów poprzez specjalistyczne szkolenia i warsztaty. Wraz z grupą innych producentów okien, mamy zamiar aktywnie promować rzetelność i uczciwość biznesową w naszej branży. Będziemy też wspierać ciekawe inicjatywy społeczne i sponsorować sportowców.

Dlaczego okna firmy Vetrex?

- Polityka rzetelności i uczciwości biznesowej, stworzenie dobrych relacji pracowniczych oraz ugruntowana pozycja naszej firmy w branży okiennej w połączeniu z nowoczesnym zakładem produkcyjnym dają naszym klientom pewność, w kwestii jakości naszych produktów oraz gwarantują satysfakcję z decyzji o wyborze firmy Vetrex.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów.

Data modyfikacji: 2012-03-25

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1170 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama