Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Czym są moskitery

Montowane do ram okiennych służą do ochrony przed insektami. Na rynku występują jako ramkowe, rolowane i drzwiowe. Profile, z których produkowane są moskitiery malowane są w kolorach zbliżonych do stolarki okiennej. Montowane, nie pogarszają estetyki otworów okiennych i drzwiowych, a prawidłowo zabudowane zatrzymują przenikanie do wnętrza pomieszczeń insektów oraz pyłków roślinnych.

Moskitiery ramkowe za pomocą uchwytów obrotowych montuje się do futryny okiennej. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną ramkę, która dodatkowo uszczelnia system utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Rolowane moskitiery mogą pracować jako okienne lub drzwiowe. Zespół kasety, prowadnic, dolnego profilu i siatki moskitierowej tworzą szczelny układ zatrzymujący insekty. Drzwi moskitierowe podobne są w swym działaniu do ramki moskitierowej do profili drzwiowych montuje się je za pomocą zawiasów. W celu poprawienia własności użytkowych stosuje się samozamykacze. Cały układ uszczelnia biegnąca dookoła ramy drzwiowej uszczelka szczotkowa.

Moskitiery ramkowe zbudowane są z profilu aluminiowego i rozpiętej na nim siatce z włókna szklanego pokrytego PCW. Do mocowania ich do ramy futryny okiennej służą uchwyty obrotowe. Moskitiery rolowane swą konstrukcją zbliżone są do rolet materiałowych z kasetą. Zamiast tkaniny roleta ma zamocowaną siatkę moskitierową. Całość konstrukcji uzupełniają prowadnice, których zadaniem jest prowadzenie dolnego obciążnika i uszczelnienie układu w celu zatrzymania insektów. Na konstrukcję drzwi moskitierowych składa się profil aluminiowy, siatka i zawiasy.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 895 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama