Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Rodzaje moskitier

Moskitiery ramkowe

Moskitiery cechuje przede wszystkim łatwość montażu oraz prosta budowa zapewniająca długowieczność. Na zimę moskitiery można bardzo łatwo zdemontować i przechowywać na strychu, garażu czy piwnicy. Moskitiery doskonale zabezpieczają przed komarami oraz innymi owadami, które przedostają się przez okna do naszego domu.

Moskitiera przeciw owadom nadaje się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, tak z PCW jak i drewnianej. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów obrotowych, bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że zamontowana w oknie podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenia przed owadami. Nie ogranicza widoczności w świetle okna i stanowi jego integralną część. Montaż i ściągnięcie moskitiery nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania. Profil moskitiery wykonany jest z walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6mm, o przekroju prostokąta z wargą maskującą, malowany jest farbami proszkowymi w kolorze podstawowym białym, czekoladowy brąz, złoty dąb, jasny brąz, ciemny brąz. Elementy profilu moskitiery są łączone w ramkę przy pomocy narożników wykonanych z PCW.

W ramce profilu moskitiery montowana jest siatka, która wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCW, o wymiarach oczek l,2mm x l,2mm.

Specjalny sztywny profil bez kołnierza do wykonywania większych moskitier. System ten wyróżnia się możliwością wyboru montażu: z wykorzystaniem specjalnych magnesów lub bezpośrednią instalacją do profilu ramy okna.

Moskitiery drzwiowe

Moskitiera drzwiowa otwierana na zawiasach stanowi doskonałą ochronę przed owadami, gwarantując swobodne korzystanie z balkonów czy tarasów. Nie ogranicza widoczności w świetle drzwi. Wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili drzwiowych z poprzeczką w środku lub bez, w kolorach białym, brązowym. Rama drzwiowa wypełniona jest siatką z włókna szklanego koloru popielatego lub czarna. Istnieje możliwość wypełnienia dolnej części ramy do 80cm wysokości płytą z poliwęglanu. Moskitiera drzwiowa mocowana jest z jednej strony za pomocą trzech zawiasów do futryny drzwi, a z drugiej strony przy pomocy dwóch zamków magnetycznych utrzymywana jest w pozycji zamkniętej. Moskitierę drzwiową można montować za równo do drzwi z PCW, jak i drewnianych.

Moskitiery rolowane okienne

Moskitiera rolowana okienna do złudzenia przypominają rolety z kasetą, ale zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw owadom. Jest w niej również mechanizm sprężynowy do zwijania siatki. Siatka porusza się w aluminiowych prowadnicach, które dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich szczotek zapewniają moskitierze szczelność. Po rozsunięciu siatka jest mocowana do uchwytów w dole prowadnic. Moskitiery rolowane montuje się na zewnątrz, na stałe, do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ościeżnicy okna. Inaczej niż moskitiery do okien dachowych, które montuje się wewnątrz pomieszczenia do wnęki okiennej.

Moskitiery rolowane drzwiowe

Moskitiera rolowana drzwiowa działa nieco inaczej niż okienna, ponieważ porusza się w poziomie. Kaseta takiej moskitiery ma długość równą wysokości drzwi balkonowych i umieszcza się ją z boku, po tej stronie, co zawiasy drzwi. Prowadnice, w których porusza się skrzydło moskitiery, są odpowiednio umieszczone na górze i na dole przejścia. Moskitiera jest blokowana tylko przy użyciu listwy magnetycznej, dzięki czemu można ją łatwo i szybko otworzyć.

Do drzwi balkonowych podwójnych oraz drzwi tarasowych poleca się moskitiery rolowane współpracujące. Zajmują one mniej miejsca niż opisane wcześniej moskitiery przesuwne - tyle, co dwie kasety na siatkę umieszczone po obu stronach drzwi. Z kaset można jednocześnie wysunąć oba skrzydła moskitiery lub tylko jedno, blokując je (przy użyciu specjalnych zamków) na tej części drzwi, z której rzadziej się korzysta. Skrzydła domykają się automatycznie dzięki listwom magnetycznym.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 4150 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama