Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Plisy i duette

Plisy oraz duette (odmiana plis, w których harmonijka składa się z dwóch materiałów tworząc bardzo ciekawy efekt po złożeniu) są to zasłony o ciekawej estetyce, które wykorzystuje się w dowolnych kształtach okien: półokręgów, prostokątów, trapezów, trójkątów, w aranżacjach ogrodów zimowych, oranżerii oraz okien dachowych. Przyciemniają wpadające światło, nie zaciemniając pomieszczenia całkowicie. Tworzą kolorowe i oryginalne efekty świetlne. Dostępne są w wielu kolorach i rodzajach materiałów. Rolety plisowane, są odporne na zabrudzenia oraz zachowują swój kształt, bez względu na to, jak często są używane. Odległości między plisami lub duette zwiększają się wraz z ich rozciągnięciem. Mogą być wykonane z tkaniny redukującej dopływ światła oraz tkaniny, która może być dodatkowo pokryta specjalnym tworzywem, ograniczającym nagrzewanie się pomieszczenia w lecie.

Plisy i duette, stanowią ciekawą i bardzo atrakcyjną wizualnie oprawę okna. Mają zastosowanie tam, gdzie inne typy osłon okiennych nie zawsze zdają egzamin.

Można je montować zarówno w pionie, poziomie, jak i ukośnie. Ich zaletą jest również to, że mogą być zsuwane zarówno od dołu, jak i od góry (powstaje wtedy tzw. „zazdroska”). Można też, zastosować w jednym oknie dwie plisy lub duette różniące się np. barwą, wzorem i funkcją tkaniny, które nocą zaciemnią wnętrze, a w ciągu dnia będą interesującą dekoracją pomieszczenia.

Przykłady zastosowania plis i duette:

Data modyfikacji: 2010-03-09

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 3547 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama