Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Roletki do okien dachowych

Mieszkając na poddaszu, możemy cieszyć się dużą ilością światła. Wystarczy tylko nad nim zapanować, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój i przytulną atmosferę. Zaciemnienie zapewni roletka wewnętrzna, co jest niezwykle ważne w sypialniach lub pokojach dziecięcych. Jeżeli w pomieszczeniu, nie potrzebujemy zaciemnienia, należy zamontować roletę, zasłonę plisowaną, albo żaluzję.

Romantyczna sypialnia, nowoczesna kuchnia, czy bajkowy pokój dziecięcy? Nic prostszego. Oryginalne akcesoria wewnętrzne to magia kolorów, wzorów i faktur, nieskończona fantazja wyboru, to odpowiedni nastrój o każdej porze dnia i nocy.

Wybór akcesoriów montowanych po wewnętrznej stronie okien dachowych jest spory, ale najprostszą i najtańszą ochroną prywatności wnętrza, znacznie praktyczniejszą niż tradycyjne zasłony, są rolety bawełniane, dostępne w wielu kolorach. Tkaniny z myślą o pokojach dla dzieci, wzorzyste, w pogodnych, pastelowych barwach (przyciemnią pokój do popołudniowej drzemki, nie przyciemniając nastroju). Dodatkowe zaczepy, umożliwiają pełne lub częściowe (kilka pozycji) zaciągnięcie rolet, zależnie od potrzeby.

Najlepszym rozwiązaniem są roletki w systemie kasetowym, w których materiał powinien mieć w swoim składzie poliester, gdyż tylko wtedy, roleta nie będzie się kurczyć pod wpływem słońca. W tym przypadku, roleta umieszczona jest w bocznym profilu, co całkowicie zapobiega przenikaniu światła bokami. Prowadnice boczne, działają dodatkowo jako element hamujący, dzięki czemu roletka zatrzymuje się na żądanej wysokości. System ten, umożliwia swobodne sterowanie i zapewnia nienaganny efekt zaciemniający, gdyż jest wyposażony w mechanizm sprężynowy, który umożliwia montaż na ramie okiennej o maksymalnej szerokości i wysokości 150 cm oraz głębokości wpustu przynajmniej 4,5cm. System dotyczy ram okiennych nachylonych do szyby pod kątem 90° i 96°, a maksymalny kąt pochylenia okna wynosi 45°.

Korzystanie z oryginalnych akcesoriów gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz długotrwałe, bezawaryjne działanie. Wszystkie dodatki montowane są od strony pomieszczenia, bez potrzeby wychodzenia na dach. Dodatki można wygodnie obsługiwać ręcznie, ale dostępne są również akcesoria elektryczne sterowane za pomocą przełącznika lub pilota.

Konstrukcja i wymiary wszystkich urządzeń, dostosowane są do wymiarów poszczególnych typów okien, przy kupnie wystarczy więc podać dane techniczne okna umieszczone na tabliczce znamionowej w prawym górnym rogu skrzydła. Większość producentów, dostarcza wyroby z kompletem elementów niezbędnych do prawidłowego zamontowania oraz dokładną instrukcją montażu.

Data modyfikacji: 2010-03-09

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 916 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama