Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Roletki przeciwsłoneczne

Rolety przeciwsłoneczne z folii refleksyjnej

Roleta przeciwsłoneczna jest wykonana ze specjalnych folii refleksyjnych, odbijających promienie słoneczne, a tym samym energię cieplną nawet w 80%. Znajduje ona zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie intensywne światło dzienne jest czynnikiem przeszkadzającym, a w połączeniu z promieniowaniem cieplnym nagrzewa pomieszczenie, co czyni pracę nie do zniesienia. Roleta dzięki swoim właściwościom, wspomaga urządzenia klimatyzacyjne obniżając ich koszty pracy. Specjalnie opracowany system plisowania folii, wywołuje bardzo dobry i harmonijny wygląd z zewnątrz.

Rolety z folii refleksyjnej chronią przed oślepieniem, słońcem, upałem i promieniowaniem UV. Mogą być w optymalny sposób stosowane we wszelkich pomieszczeniach, spełniając przy tym bez ograniczeń dyrektywy unijne. Swoje wyjątkowe właściwości, zawdzięczają wielowarstwowej folii zaopatrzonej w cienką warstwę metaliczną. Powłoka ta, odbija promieniowanie słoneczne i ogranicza jego zmianę w pomieszczeniu na energię cieplną.

Zalety systemu:

  • skuteczne zatrzymywanie promieniowania świetlnego (redukcja energii cieplnej nawet o 80 %),
  • skuteczna ochrona przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego,
  • kontakt z otoczeniem (przy opuszczonej rolecie przejrzysty widok na zewnątrz),
  • zastosowanie zarówno dla pojedynczych pomieszczeń jak i dużych koncepcji fasad,
  • szeroki wybór folii w zależności od stopnia filtracji (10R, 2R, OR), kolorystyki (srebrno-srebrne, srebrno-szare, srebrno-brązowe lub na zamówienie) oraz struktury (gładka z plisowaniem, karbowana, karbowana z plisowaniem),
  • prosta obsługa.

Folie refleksyjne coraz częściej stosuje się w przypadku pomieszczeń komercyjnych np: biur, gabinetów, sal konferencyjnych. Stanowią ciekawą alternatywę, dla tradycyjnych systemów osłonowych.

Data modyfikacji: 2010-05-28

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1206 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama