Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie stanowią efektowną dekorację zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i klasycznych. Regulują stopień nasłonecznienia, tworząc wyjątkową atmosferę. Można je uszyć z większości tkanin zasłonowych. Zasłony rzymskie są znakomitym rozwiązaniem na rozległe okna, zajmujące np. całą ścianę, gdzie brakuje miejsca na umieszczenie typowych zasłon.

Materiały z kolekcji zasłon rzymskich są gwarancją najwyższej jakości. Paleta gładkich tkanin jest bardzo szeroka i dostępna w różnych fakturach (materiały strukturalne, o różnym stopniu przezroczystości, grubości i połysku). By osiągnąć efekt łagodnego padania światła można wybrać jeden z wielu przezroczystych materiałów w modnych kolorach. Dla uzyskania bardziej luksusowego wystroju można dokonać wyboru spośród różnych materiałów żakardowych. Materiały deseniowe powstały z myślą o najnowszych trendach dekoracji wnętrz i zawsze są wykonane w sposób zachowujący właściwy układ wzoru.

Istnieje duża liczba materiałów gładkich oraz duża różnorodność materiałów transparentnych i strukturalnych. Część materiałów należy do grupy trudnopalnych. Można je łatwo zdejmować i czyścić.

Cechy produktu

Rolety rzymskie przystosowane są do montażu na ścianie, na suficie lub na ramie okna. Maksymalna szerokość i wysokość rolet rzymskich wynosi 250cm. Na rynku można znaleźć trzy mechanizmy kierowania: łańcuszkowy, sznurkowy oraz elektryczny (sterowany pilotem).

Mechanizm łańcuszkowy umożliwia manualne regulowanie wysokości rolety za pomocą białego łańcuszka kulkowego. Mechanizm jest niewidoczny, ponieważ znajduje się za tkaniną po prawej lub lewej stronie.

Mechanizm sznurkowy służy do ręcznej regulacji wysokości rolety. Harmonizuje z wyglądem rolety. Sznurek znajduje się po lewej lub prawej stronie i jest zakończony ozdobnym obciążnikiem.

Mechanizm elektryczny pozwala na komfortowe sterowanie roletami za pomocą pilota. Roleta wyposażona jest w silnik, odbiornik i transformator. Mechanizm jest umiejscowiony za tkaniną. Jeden pilot może obsługiwać maksymalnie 4 rolety.

Zalety

Można dowolnie stylizować wnętrze dzięki pięknym tkaninom. Istnieje dowolność zakończeń rolet rzymskich, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Data modyfikacji: 2010-10-27

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 3974 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama