Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Wewnętrzne systemy osłonowe

Wewnętrzne systemy osłonowe spełniają różnorodne funkcje: umożliwiają płynną regulację natężenia wpadającego światła, zapewniają prywatność osłaniając przed spojrzeniami z zewnątrz, a przede wszystkim są niezastąpionym elementem indywidualnej dekoracji wnętrza.

Żaluzje poziome

To najstarsza i najbardziej rozpowszechniona forma osłon przeciwsłonecznych. Różnorodność rozwiązań daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz, a ich największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła.

Stanowią idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych, np. łazience. Żaluzje idealnie pasują do okien PCW, aluminiowych i drewnianych, montowane są na skrzydle. Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni np. całej wnęki okiennej czy przeszklonych ścian. Dostępne w dwóch szerokościach taśmy 16 i 25mm.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe stanowią bardzo ważny element wystroju wnętrza nadając mu nowoczesny charakter. Zarówno w biurach, jak i w mieszkaniu stanowią praktyczne, estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Są doskonałą ochroną pomieszczeń przed nadmiernym nagrzaniem w słoneczne dni. Dzięki płynnej regulacji położenia pasków znakomicie umożliwiają regulację kierunku i natężenia oświetlenia w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich elementów możliwy jest skośny lub nawet poziomy montaż żaluzji.

Szeroka gama materiałów pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Tkaniny posiadają odpowiednie atesty higieniczne, niektóre posiadają również atesty na niepalność. Wszystkie tkaniny mają właściwości antystatyczne (nie przyciągają kurzu).

Roletki materiałowe

Tkaniny produkowane są obecnie przede wszystkim na bazie tzw. surówki z poliestru (włókna sztucznego) odpowiednio uszlachetnionego. W specjalnym procesie produkcji otrzymujemy tkaninę o właściwościach koniecznych do zastosowania w rolecie. Są odporne na promienie słoneczne, wysoką temperaturę i wilgoć. Mają odpowiednią sztywność i nie są podatne na strzępienie się.

Materiał poliestrowy w dłuższym okresie zachowuje swoje właściwości nie kurcząc się i nie odbarwiając jak tkaniny produkowane na bazie bawełny.

Tkaniny ze względu na ich podstawową funkcję użytkową dzielą się na zasłaniające (tzw. transparentne) i zaciemniające (nieprzepuszczające światła). W grupie materiałów transparentnych oferujemy możliwość wyboru spośród wielu gatunków tkanin dostępnych w różnych kolorach i wzorach. Przenikanie światła uzależnione od rodzaju oraz koloru tkaniny pozwala na uzyskanie szczególnie ciekawych efektów dekoracyjnych, jakich nie zapewni żaden inny wyrób osłonowy. Tkaniny zaciemniające powstają podobnie jak zasłaniające na bazie najczęściej poliestru jednostronnie powleczonego kilkoma warstwami spienionego PCW. Strona zewnętrzna (tylna) tkaniny otrzymuje najczęściej kolor biały lub srebrny, rzadziej kolor strony wewnętrznej.

Tkaniny posiadają atesty higieniczne, niektóre z nich także atesty na nie palność. Wszystkie tkaniny mają właściwości antystatyczne (nie przyciągają kurzu).

Maty bambusowe

Maty bambusowe swym egzotycznym wyglądem stają się niebanalnym systemem osłony okien, dodającym wnętrzu uroku i niepowtarzalności.

Dostępne w dwóch systemach: rolowane i rzymskie, ograniczają dostęp promieni słonecznych do wnętrz naszych mieszkań czyniąc w nich nastrojową atmosferę.

Maty wykonane są z listewek bambusowych i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Listewki stosowane w macie obrabiane są na różne sposoby, od cienkich patyczków do płaskich listewek, niejednokrotnie wymieszanych z egzotyczną trawą, przetykane różnokolorowymi nitkami. Brzegi maty mogą być obszyte lamówką, która zabezpiecza przed strzępieniem się maty podkreślając jednocześnie motyw kolorystyczny wnętrza.

Plisy i duette

To nowoczesne systemy osłonowe, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty świetle. W tym systemie zastosowano plisowaną tkaninę poliestrową, odporną na działanie temperatury i promieni słonecznych (w plisach typu duette plisowana tkanina jest dodatkowo klejona w komórki - przekrój przypomina plaster miodu). Plisy znajdują szerokie zastosowanie - do ogrodów zimowych, skomplikowanych konstrukcji dachowych, przeszklonych powierzchni sufitów, świetlików oraz do wszelkich okien, również o nietypowych kształtach (trójkątów, półkoli, trapezów). Obsługa odbywa się przy pomocy uchwytu, sznurka z mechanizmem blokującym lub sterowania elektrycznego (przełącznik lub pilot). Dodatkowym atutem tego systemu jest możliwość zaciągania żaluzji zarówno od dołu jak i od góry, a także wersja dzień - noc (w jednym oknie dwie plisy różniące się np. barwą czy rodzajem - tkanina transparentna i zaciemniająca).

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1365 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama