Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Zalety żaluzji poziomych

Żaluzje poziome mogą być aluminiowe, drewniane, z bambusa lub tworzywa sztucznego. W zależności od materiału, z którego są wykonane, mają różnej szerokości pióra. Stosuje się je zarówno do okien fasadowych jak i dachowych, w różnego rodzaju pomieszczeniach: kuchni, sypialni, salonie. Chronią przed słońcem i wzrokiem ciekawskich sąsiadów, ale stanowią też istotny element wystroju wnętrza. Każdy z materiałów, z którego wykonane są pióra żaluzji, inaczej się prezentuje i ma inna specyfikę.

Żaluzje poziome stanowią funkcjonalny, praktyczny i ekonomiczny sposób wewnętrznych osłon okiennych. Dają możliwość uchronienia się przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Pozwalają sterować dopływem promieni słonecznych poprzez ustawianie piór pod różnym kątem. Żaluzje poziome są wygodnym rozwiązaniem jeśli chcemy się obronić przed ciekawskimi spojrzeniami, a zarazem mieć wystarczający dostęp światła w pomieszczeniu.

Niezwykle szeroka gama wzorów i kolorów pozwala na dostosowanie wyglądu żaluzji do wnętrza, niezależnie czy będzie to pokój dziecka, salon, biuro, sypialnia, kuchnia, czy pokój w hotelu. Każda żaluzja posiada specjalne, przezroczyste żyłki boczne, które utrzymują się przy sobie nawet przy uchylonym oknie.

Dużą zaletą żaluzji jest niska cena oraz fakt, iż nawet w najbardziej nasłonecznionym pomieszczeniu nie odkształcają się i nie tracą kolorów.

W przypadku zastosowania prowadzenia bocznego lub zaczepów dolnych nawet przy uchylonym oknie żaluzja pozostanie przy szybie.

Data modyfikacji: 2010-10-27

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1892 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama