Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Co na okna

Jedną z zalet okien z PCW, która najszybciej rzuca się w oczy, jest ich doskonały wygląd. Kiedy okna utrzymywane są w czystości, z upływem lat nie tracą na swoim świeżym wyglądzie. Ponadto producenci profili i okien zapewniają klientom szeroką paletę użytecznych i ozdobnych akcesoriów dodatkowych.

Nowe okna można wyposażyć w rolety. Najlepiej zamówić je razem z oknem, jako integralny element. Rolety mocuje się albo do muru nad oknem, albo do ramy okna. Niekiedy stanowić one mogą element budynku – rolety typu RKS. Ponieważ dostępne są różne rodzaje rolet, każda z nich będzie wymagać odmiennych metod montażu. Nawet, jeśli montowane są na już założone okna, montażu także powinna wykonać przeszkolona ekipa (między innymi dlatego, aby nie uszkodzić profilu w ramie okna).

Oprócz ochrony naszego mieszkania przed wzrokiem ciekawskich oraz promieniami słonecznymi, zyskamy dodatkową izolację akustyczną, co pozwoli spokojnie spędzać noce i na pewno przyda się w pokoju małego dziecka. Rolety można wyposażyć w mechanizm zwijania napędzany ręcznie lub silnikiem elektrycznym – opcjonalnie z elektronicznym sterowaniem, z pilotem.

Systemowym rozwiązaniem jest również siatka zabez¬pieczająca przed owadami-moskitiera, przyda się nie tylko w kuchni, ale i w sypialni. Moskitierę można również zamontować na już istniejących oknach i drzwiach balkonowych. Jednakże, kiedy planujemy zamontować rolety tzw. Nastawne warto wyposażyć je w moskitiery. Są to nowe systemy, gdzie system tolet zintegrowany jest z systemem moskitier.

W potocznej ocenie często wskazuje się na wyższość okien drewnianych w tzw. stylowych projektach domów jednorodzinnych. Powodem jest możliwość wzbogacenia nowego domu między innymi w romantyczne okiennice. Dla okien z PCW jest to opinia niesprawiedliwa. Do każdego koloru oklein stosowanych przy produkcji profili okiennych można dopasować okiennice w identycznej barwie. Według potrzeb i możliwości są one mocowane do muru lub do ramy okna lub na specjalny profil imitujący węglarek. Lamele wypełniające okiennicę mogą być stałe (ażurowe), ruchome (dające możliwość ustawienia intensywności światła, które wpada do pomieszczenia), lub pełne (panel). Zastosowanie stalowych wzmocnień wewnątrz skrzydeł i lameli zapewni ich bardzo dużą sztywność. Każdy rodzaj okiennic będzie kreował inną atmosferę wnętrza – zgodnie z preferencjami i gustem gospodarzy.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1422 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama