Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Markizy

Markizy montowane nad tarasami i balkonami, umożliwiają wypoczynek w okresie dużego nasłonecznienia jak również chronią przed drobnym deszczem, umożliwiają pełne korzystanie z tarasu w upalne dni oraz obniżają temperaturę w domu. Kolorystyka tkanin markizowych pozwala na dopasowanie markizy do elewacji budynku i wystroju tarasu. Dla potrzeb klienta markizy tarasowe mogą być wyposażone w napędy elektryczne, sterowane pilotem lub przełącznikiem oraz w czujniki wiatrowe. Konstrukcje markiz wykonane są z aluminium lakierowanego proszkowo. Konstrukcje markizowe charakteryzują się wysoką estetyką wykonania.

Na rynku dostępnych jest kilka typów markiz tarasowych: markizy odkryte, markizy w półkasecie, markizy w pełnej kasecie. Osobną grupę stanowią markizy balkonowe i poręczowe oraz markizy koszowe montowane często nad wystawami sklepów jako nośniki reklamy.

Markizy tarasowe

Są nowoczesnym elementem aranżacyjnym balkonów, tarasów, ogródków kawiarnianych oraz witryn sklepowych. Konstrukcja markiz jest wykonana z aluminium oksydowanego wiodących firm zachodnich. Pokrycie zazwyczaj wykonane jest z tkanin dralonowych. Niezwykle szeroka gama kolorystyczna i wzornicza pozwoli zaspokoić gusta i potrzeby każdego. Dzięki markizom tarasowym możemy siedzieć na tarasie nawet w największe upały nie narażając się na zbyt silne nasłonecznienie, a jednocześnie dzięki temu nie nagrzewa się nam wnętrze mieszkania. Markizy mogą być zwijane ręcznie na korbę jak również mogą być wyposażone w silnik elektryczny. Przy napędzie elektrycznym możemy markizę dozbroić w czujnik wiatru, który sam nam zwija markizę, gdy zacznie wiać zbyt silnie, a my np. zapomnieliśmy to zrobić wychodząc z domu. Markiza może być również dozbrojona w czujnik zmierzchowy, który reaguje na siłę naświetlania.

Markizy koszowe

Posiadają walory dekoracyjne oraz duże możliwości konstrukcyjne, które dostosowane są do wymagań architektonicznych. Markizy koszowe montowane są w oknach wystawowych witryn sklepowych, a także w hotelach, lokalach gastronomicznych i restauracjach. Konstrukcja aluminiowa jest o różnych kształtach. Pokrycie jest wykonane z PCW lub z tkaniny. Zazwyczaj wykorzystywane są one jako nośnik reklamowy lub stosowane do aranżacji wejść sklepowych. Na pokryciach markizy koszowej można umieszczać napisy reklamowe.

Markizy balkonowe

Jak sama nazwa wskazuje - przeznaczone są na balkony i małe tarasy, gdyż są bardzo skuteczną i często używaną formą osłony okien w budynkach mieszkalnych, biurowych i produkcyjnych. Markizy balkonowe to proste, niezawodne, ekonomiczne rozwiązanie, sprawdzone w wieloletnim użytkowaniu. Markiza sterowana przy pomocy taśmy. Idealna na niewielkie okna i balkony, zapewnia skuteczną formę osłony przed natarczywym promieniowaniem słonecznym.

Markiza balkonowa chroni przed słońcem i deszczem: okna, niewielkie tarasy, balkony (loggie), witryny sklepowe, lokale gastronomiczne. Markizy balkonowe wykonane są z konstrukcji stalowej i są najprostszym oraz najtańszym rodzajem zadaszenia.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2513 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama