Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Nazewnictwo

Istotnym pojęciem jest zdefiniowanie zakresu i głównych produktów branży osłonowej. I tak poszczególne rozwiązania techniczne Polskie Normy PN-EN 12433-1 określają jako:

  1. Markizy – to wyroby wykonane z tkaniny, materiału, umieszczone na zewnątrz, powyżej, z przodu lub w obrębie otworu w budynku i rozciągające się w płaszczyźnie poziomej, pochyłej i pionowej. Markizy mogą być wciągane przez zwijanie lub składanie materiału lub na stałe.
  2. Rolety zwijane – to w nazewnictwie potocznym znane wszystkim, coraz popularniejsze i lekko kontrowersyjne ze względu na ich rzekome właściwości antywłamaniowe; potocznie zwane roletami zewnętrznymi. Są to wyroby, których kurtyna składa się ze sztywnych, wzajemnie połączonych listew, przemieszczających się w prowadnicach, wciąganie kurtyny następuje przez ich zwijanie.
  3. Okiennice – określenie to nie wymaga większego komentarza; są to wyroby składające się z jednego lub większej liczby skrzydeł, które mogą być rozwierane i/lub składane i /lub przesuwane w celu otwarcia.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1206 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama