Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Okiennice przesuwne

Okiennice przesuwne

Dostęp światła naturalnego do pomieszczeń ma ogromne znaczenie w nowoczesnym budownictwie. Pozwala ono oszczędzać energię elektryczną i stanowi nieodzowny czynnik dobrego samopoczucia ludzi. Nadmiar energii pochodzącej z promieni słonecznych może jednak spowodować przegrzewanie budynku, co w konsekwencji może doprowadzić do podwyższenia kosztów wentylacji oraz chłodzenia. Nowoczesne zewnętrzne okiennice przesuwne rozwiązują problem intensywnego nasłonecznienia już na etapie projektowania budynku.

Tyle światła, ile potrzeba

Aluminiowe okiennice zapewniają komfort użytkowania bez względu na wymagany stopień ochrony przeciwsłonecznej oraz położenie budynku względem stron świata. System składa się z szyny jezdnej i prowadzącej oraz skrzydeł przesuwanych równolegle do czoła fasady. W skrzydłach mogą być zamontowane na stałe trzy typy wypełnień: schodkowe nieprzezierne i zbudowane z lameli o stałym lub zmiennym kącie nachylenia, w zależności od wymagań dotyczących przezierności, czy ochrony przed podglądaniem. Prosta budowa modułowa pozwala na zamontowanie nawet czterech skrzydeł do 4 metrów wysokości. Ruchome elementy można przesuwać do dowolnego położenia, co pozwala użytkownikom na samodzielne decydowanie o poziomie doświetlenia pomieszczenia. Przesuwne okiennice s ą zaopatrzone w cichobieżny system jezdny. Mogą być obsługiwane ręcznie lub w sposób zautomatyzowany. Są łatwe w użytkowaniu i odporne na warunki pogodowe dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości aluminium.

Elegancka dekoracja

Okiennice przesuwne stanowią atrakcyjne uzupełnienie fasady. Niewielka głębokość zabudowy oraz smukłość konstrukcji sprawiają, że systemy okiennic przesuwnych współgrają z fasadą i stanowią element zdobniczy. Oprócz kształtowania wyglądu okiennic, poprzez dobór wypełnień, firmy oferują również powierzchnie anodowane lub lakierowane w szerokiej gamie kolorów.

Data modyfikacji: 2010-08-04

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 4347 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama