Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Rolety elewacyjne

Rolety zewnętrzne, zbudowane są z połączonych ze sobą ruchomo cienkich listew z aluminium, PCW lub drewna. Powierzchnia utworzona przez nie nazywana jest płaszczem rolety. Płaszcz przesuwa się w pionie w prowadnicach, zamontowanych na ramie okna lub w jego bezpośrednim otoczeniu. Obudowa rolet elewacyjnych, wykonana jest z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Skrzynka montowana jest na murze, bez ingerencji w światło okna lub we wnęce okiennej, gdzie następuje ingerencja w światło okna. W przypadku tego systemu rolet zewnętrznych, nie ma możliwości zabudowy skrzynki. System rolet elewacyjnych, znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących, gdyż decyzja o zastosowaniu tego typu rolet, może zostać podjęta w dowolnym momencie.

Rolety elewacyjne, montowane są bezpośrednio we wnęce okiennej lub na mur. Aluminiowe skrzynki i prowadnice, dostępne są w kolorze podstawowym: białym i brązowym lub lakierowane na życzenie klienta. Istnieje możliwość zastosowania wszystkich dostępnych profili roletowych. Rolety te, posiadają bogatą gamę akcesoriów dodatkowych, mają możliwość sterowania ręcznego lub elektrycznego, który umożliwia zamontowanie zdalnego sterowania. Doskonale izolują od hałasu, utraty ciepła oraz nieproszonych gości.

Rolety, można nie tylko opuszczać i podnosić, ale również regulować szczelność płaszcza. Przy całkowicie opuszczonej rolecie, wystarczy pozostawić wąskie szczeliny między listwami, by do pomieszczenia wpadało rozproszone światło dzienne (w przypadku perforowanego płaszcza rolety). Pancerz rolet, wykonany jest z lakierowanego aluminium, wypełnionego bezfreonową pianką poliuretanową lub z profili PCW. Wersje o wysokiej odporności na włamanie, wypełnione są bardzo twardą żywicą dwuskładnikową, a najmocniejsze z nich - ze stali nierdzewnej.

Data modyfikacji: 2010-03-08

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 2188 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama