Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne, to najnowocześniejszy rodzaj zewnętrznych systemów osłonowych, gdyż są w pełni zintegrowane z oknami. Najładniejsze (niewidoczne puszki i prowadnice a wybrzuszenia piórek pancerza skierowane są na zewnątrz), najstabilniejsze (stanowią zespoloną z oknem konstrukcję), najlepiej dopasowane estetycznie do okien (identyczne z oknami PCW kolory i materiały). Należy jednak pamiętać, iż trzeba je zaplanować przed rozpoczęciem budowy.

Rolety nadstawne są integralną częścią okna. Skrzynki i prowadnice rolety nadstawnej są wykonane z PCW komorowego, który jest doskonałym izolatorem. Dodatkowo skrzynka wewnątrz jest ocieplona styropianem. Lamele pancerza są wypełnione poliuretanem - materiałem izolującym. Zamknięta roleta nadstawna, znakomicie (od 20 do 50%) podnosi termoizolacyjność samych okien. Zarówno skrzynka jak i prowadnice rolety nadstawnej po zamontowaniu i ociepleniu budynku, mogą pozostawać w pełni niewidoczne z zewnątrz i wewnątrz budynku. Naprawa rolety jest możliwa od dołu skrzynki, wewnątrz budynku. Osłony tego typu, doskonale nadają się do montowania z oknami PCW jak i drewnianymi. Rolety nadstawne, są białe lub okleinowane w kolorze okleinowania okien. Z związku z tym, jedyne widoczne ich części, jak klapa rewizyjna czy prowadnice (jeżeli klient ich nie otynkuje) idealnie wkomponowują się w samą stolarkę.

Rolety nadstawne są przedłużeniem okien. Montowane są razem z oknami w otworze okiennym, bezpośrednio nad oknem (pod nadprożem). Z tego powodu, obniżają nam wysokość samego otworu okiennego o 16-17cm lub 20-21cm (w przypadku okien powyżej190cm).

Data modyfikacji: 2010-03-08

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 3464 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama