Ta strona może zapisywać pliki cookies na Twoim urządzeniu o ile pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o polityce cookies w paxo.pl.

System rolet

System Intermo/Integro

Systemy do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach, zapewniają optymalne rozwiązania projektantom i budowniczym. By je wykorzystać w obiektach należy dokonać zmian w obrębie nadproża. Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Dzięki elementom podtynkowym tych systemów, montowanych na zewnątrz przed oknem, nie powstają mostki cieplne, przez co zostaje ograniczona do minimum utrata ciepła. Do innych zalet tych systemów należy bardzo dobra izolacja akustyczna - ściana zewnętrzna działa jako bariera przeciwdźwiękowa. Umieszczona na zewnątrz budynku klapa rewizyjna pozwala na czyste i nieskomplikowane działanie serwisu w razie awarii. Nie zakłóca spokoju użytkowników. Systemy te umożliwiają także zastosowanie moskitiery rolowanej zintegrowanej razem z roletą w jednej skrzynce. Systemy te cechuje praktyczna i łatwa obsługa, trwałość, długa żywotność.

System Be Clever, Termolux

Rolety nadstawne, inaczej określane jako nasadkowe, stosuje się wyłącznie na etapie montażu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących, są dostosowane do wszystkich rodzajów profili okiennych (również drewnianych), a ocieplenie skrzynki zapewnia odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Rolety te wykonywane są tylko w wersji prawoskrętnej. Jedną z ważniejszych zalet jest oferowana kolorystyka systemu, która zapewnia możliwość dopasowania koloru do okien i drzwi.

Systemy te stosowane są zarówno w budynkach nowo wznoszonych, jak również przy modernizacji obiektów już istniejących. Skrzynki wykonane z PCW (odporne na działanie promieni UV) mocowane są na ramie okiennej i razem z oknem montowane w otworze okiennym. Zaletą jest dostęp do klapy rewizyjnej od spodu skrzynki, co pozwala zachować tradycyjny wygląd wnęki okiennej oraz umożliwia dowolny sposób zabudowy - zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Systemy te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, potwierdzonym certyfikatem wydanym przez prestiżowy Instytut IFT Rosenheim w Niemczech. W tych systemach również istnieje możliwość zastosowania w skrzynce rolety, moskitiery.

System RKS

Systemy RKS to nowoczesny element budowlany umożliwiający ukrycie mechanizmu rolet w konstrukcji muru. Wykorzystuje się go w nowo stawianych budynkach, najlepiej w trakcie wznoszenia ścian, kiedy nie zostały jeszcze wylane nadproża. Montowane nadproża styropianowe wykonane są z twardego styropianu zbrojonego prętami stalowymi. Dzięki takiej właśnie kasecie wmurowanej w konstrukcje ściany, mechanizm rolety staje się niewidoczny. Boki nadproża obłożone są płytą suprema. Zastosowane w tych systemach rozwiązania coraz częściej chwalą architekci i użytkownicy, ponieważ w zdecydowany sposób podnosi ono estetykę elewacji, kaseta jest schowana w murze. Utrudnia to również dostęp do mechanizmu rolety ewentualnym włamywaczom i wandalom. Ponadto skrzynka stanowi integralną część muru i przystosowana jest do bezpośredniego położenia na niej tynku. Jedyne widoczne części rolety, to pancerz i prowadnice. Jednak i one mogą być zamaskowane, jeśli życzą sobie tego użytkownicy. Montaż rolet w tych systemach odbywa się w trzech etapach. Pierwszy polega na zakupie kasety, która następnie jest montowana w nadprożu. Dzieje się to jeszcze przed wylaniem stropów. Kolejny etap prac wiąże się z zakupem prowadnic i ich montażem do okna. Wreszcie ostatnia część robót, to montaż klap rewizyjnych oraz pancerzy rolet.

Jak widać, istnieje duży wybór systemów osłonowych zewnętrznych, dlatego warto przestudiować wszystkie możliwości zanim podejmie się decyzję.

Data modyfikacji: 2010-02-11

Źródło: paxo.pl

Artykuł wyświetlono: 1056 razy

Szukaj w paxo.pl

Reklama