Reklama

Relacje z targów

Terminy targów

  Targi ::: Relacje z targów

  Poznań, 29.01 - 01.02 2013 Targi BUDMA 2013 Tegoroczne targi Budma 2013 odbyły się w dniach 29 stycznia - 1 luty pod hasłem „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”. Była to 22 edycja jednych z największych targów w Europie, gdzie budowane są relacje pomiędzy wystawcami a zwiedzającymi. W tym roku do Poznania przyjechało ok. 1000 wystawców z 35 państw, m.in. Turcja, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Czechy, Włochy, Wielka Brytania. » przeczytaj więcej

  Wśród zwiedzających byli nie tylko projektanci czy producenci, ale także pospolici inwestorzy budujący domy dla siebie i swoich rodzin. Zainteresowanie było znacznie większe niż w poprzednim roku.

  Przemierzając kolejno hale targowe ciężko było wyczuć kryzys. Tłumy zwiedzających, w tle szumy rozmów biznesowych, to wszystko wskazywało raczej na rozwój. Aczkolwiek przysłuchując się prowadzonym konwersacjom, można było usłyszeć nutkę strachu przed nadchodzącym regresem.

  Wiele stoisk koncentrowało się nad zaprezentowaniem inteligentnych systemów projektowania, energooszczędnych technologiach i nowoczesnych materiałach. Duży nacisk położono na zintegrowane sterowanie i nowoczesne zarządzanie budynkiem.

  Nowością na Targach Budma 2013 była Strefa Testów, która mieściła się w pawilonie nr 12. Stworzono tam przestrzeń dla prezentacji różnego typu narzędzi przydatnych w budownictwie. Odwiedzający Strefę Testów mogli w praktyce ocenić nowe produkty, sprawdzić jak działają poszczególne narzędzia i docenić ich zalety.

  Podobnie jak w zeszłym roku mogliśmy zobaczyć Fabrykę okien PCW - na żywo. Pełnowymiarowy park maszyn przedstawiał produkcję okien pod czujnym okiem technologa jak w prawdziwej hali produkcyjnej.

  Do najbardziej okazałych ekspozycji należały jak co roku stoiska firm okiennych i drzwiowych. Jedne z większych stoisk miały firmy FAKRO, INTERNORM czy KMT.

  Na uwagę zasługuje również firma VETREX, która prócz stolarki okiennej zaprezentowała innowacyjną technikę montażu okien - MOWO. Ta dosyć nowa technologia montażu cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zjawisko takie pozwala wyciągnąć wniosek, iż budownictwo idzie w kierunku budowy domów o obniżonym zużyciu energii.

  Na stoisku Internorm można było obejrzeć okna z wbudowanym nawietrznikiem. Były to okna przygotowane specjalnie pod wentylację grawitacyjną.

  KMT natomiast wyszło naprzeciw wymaganiom swoich Klientów i przedstawiły kilka nowości, które być może znajdą się w ich stałej ofercie. Zainteresowanie było spore, widać że firma stara się być na czasie i wprowadza coraz ciekawsze rozwiązania. Naszą uwagę przyciągnął system otwierania drzwi na dotyk. Czy pojawi się jako stały element oferty? Zobaczymy.

  Interesujące rozwiązania pokazała także firma CAL. Przedstawiła drzwi, które jako nieliczne na rynku spełniają wymogi NFOŚiGW, a co za tym idzie, znajdują się w programie dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. Mowa tu o Kolekcji Arktycznej, która wykorzystując nowoczesne rozwiązania, zapewnia doskonałą ochronę termoizolacyjną naszego domu. Skrzydła pełne z tej kolekcji mają grubość 90mm, zaś współczynnik Ud zaczyna się dla nich już od 0,71 W/m2K

  Podobnie jak firma KMT, również CAL przedstawił zaawansowane zabezpieczenie czyli niskoprądowy system zabezpieczeń w postaci biometrycznego czytnika na odcisk palca. Ponadto, propozycją firmy Cal jest także rozwiązanie iComfort. Wykorzystuje ono czytniki kart i zamki biometryczne lub zarządzanie dostępem poprzez Internet przy użyciu systemu Smartphone Cloud Access. System taki zapewnia nam bezpieczeństwo również w momencie kiedy nie ma nas w domu przez długi czas oraz pozwala na informowanie domownika o otwarciu czy zamknięciu zamka poprzez sms lub mail.

  Targi Budma 2013 zaszczyciło również swoją obecnością kilku celebrytów. Przemierzając aleje targowe można było spotkać Mariusza Pudzianowskiego i Michała Szpaka.

  Obserwując znaczne ożywienie na Targach Budmy 2013 z niecierpliwością oczekujemy nowinek na Targach, które będą miały miejsce w 2014 roku.

  Data modyfikacji: 2013-02-10

  Źródło: paxo.pl


  Wrocław, 16 - 18 marca 2012 TARBUD WIOSNA 2012 Od 16 do 18 marca 2012 roku w Hali Ludowej odbyły się coroczne targi branży budowlanej, największe na Dolnym Śląsku. W tym roku we wnętrzu wyremontowanego obiektu TARBUD zgromadził ponad 160 wystawców z kraju i zagranicy. To już dwudziesta szósta edycja targów, których siłą jest to, że pojawiają się na nich i ludzie z branży, i potencjalni klienci. » przeczytaj więcej

  Firmy prezentowały między innymi okna, drzwi, dachówki, schody, kolektory słoneczne, panele czy maszyny budowlane. Pojawili się także deweloperzy oraz banki, które chętnie informowały o możliwości wzięcia kredytu hipotecznego.

  TARBUD promował budownictwo funkcjonalne i bezpieczne, a zarazem ekologiczne i energooszczędne, jak również szereg innowacyjnych rozwiązań i technologii.

  Na tegorocznej edycji Tarbudu mogliśmy znaleźć stoiska z inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem, centralnie sterowanymi odkurzaczami i pompami ciepłowniczymi.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wyroby firmy Glasspol. Szkło fusingowe przyciągało wzrok zwiedzających targi. Z topionych różnych gatunków szkła można wykonać umywalki, blaty czy elementy dekoracyjne. Można również wyprodukować parapet czy podłogowe listwy podświetlone diodami. Takie rozwiązanie daje więcej światła i mniej brudu, bowiem szkło fusingowe jest łatwe w czyszczeniu.

  Odwiedzających przyciągały także stoiska prezentujące okna, drzwi czy systemy osłonowe. Można było spotkać takie firmy jak Tasta, Schweiker, Chalubczok, Sokółka czy Oknoplast.

  Jak co roku, na targach pojawiła się również firma FIX z producentem okien - firmą Vetrex. W tym roku położyli nacisk na energooszczędność i zaprezentowali ciepły podkład podparapetowy, za który zdobyli nagrodę w kategorii Wyróżniony Produkt. Ponadto, klienci mogli zapoznać się z różnymi rodzajami montażu okien: od tradycyjnego poprzez ciepły z zastosowaniem specjalnych folii aż do montażu w warstwie ocieplenia. Będąc przy tematach nagród, nie można także pominąć firmy Oknoplast, która otrzymała I miejsce w konkursie Wyróżniony Produkt za swoje nowe okno Winergetic Premium.

  Odwiedzający mogli uczestniczyć w wielu wykładach tematycznych, pokazach oraz konkursach targowych. Tarbud każdego roku gromadzi zainteresowanych branżą budowlaną. Stanowi doskonałą okazję do nawiązania szerokich kontaktów biznesowych oraz poznania nowinek branżowych.

  Data modyfikacji: 2012-06-19

  Źródło: paxo.pl


  Sosnowiec, 24 - 26 lutego 2012 Sibex 2012 W dniach 24-26 lutego 2012 roku w sosnowieckim Expo Silesia odbyły się 5 jubileuszowe Targi Budowlane Sibex. W targach wzięło udział niemalże 300 wystawców z całej Polski. Wydarzenie cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem nie tylko wśród wystawców, ale także wśród zwiedzających. » przeczytaj więcej

  Wystawcy pogrupowani byli na następujące sektory:

  • Salon Stolarki Budowlanej
  • Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacyjnej SILTERM INSTAL
  • Targi Mieszkaniowo Deweloperskie TMD
  • Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaInterior
  • Narzędzia i maszyny budowlane
  • Instytuty i instytucje oraz wydawnictwa branżowe

  Wśród wydarzeń na Sibex 2012 należy wymienić budowę domu z drewna ?na żywo? i jego późniejszą licytację a także warsztaty montażowe z prezentacją ?ciepłego? montażu oraz III Śląskie Mistrzostwa Dekarzy. Część z tych wydarzeń mogliśmy już obejrzeć na styczniowych targach budowlanych BUDMA 2012 w Poznaniu. Podczas Mistrzostw Dekarzy mogliśmy dowiedzieć się jakie są najczęściej popełniane błędy podczas krycia dachu oraz wysłuchaliśmy wskazówek jak uniknąć tych błędów.

  Salon Stolarki Budowlanej zgromadził kilka firm prezentujących stolarkę okienną i kilkanaście firm oferujących drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Do najciekawszych należy zaliczyć produkty firmy Parmax. Na ekspozycji mogliśmy zobaczyć nowoczesne w wyglądzie kolekcje drzwi Top designe Inox oraz Top designe Plus. Zaprezentowane nowatorskie drzwi drewniane uzupełnione były dodatkami z aluminium i blachy nierdzewnej. Dużą zaletą drzwi był system czteropowłokowego ich malowania lakierami firmy Adler. Takie pokrycie zabezpiecza nasze drzwi przed wpływem czynników zewnętrznych oraz podkreśla naturalne piękno drewna.

  Wśród wystawców stolarki okiennej mogliśmy spotkać się z ekspozycją okien m.in. takich firm jak Vetrex, Oknoplast, Trocal czy M&S oraz Nieświec. M&S promował drzwi HST w całej swojej okazałości oraz patio w modnym ostatnio kolorze antracyt. Systemy osłon okiennych prezentowane były przez Sattler czy MAG.

  Osoby zainteresowane innowacjami w temacie montażu okien mogły zaspokoić swoją wiedzę na stoisku Saawsystem. Firma zaprezentowała system montażu okien za pomocą tworzywowych kotew z płynną regulacją długości, które osadzone są na każdym z boków ramy po 2 sztuki. Dzięki temu do montażu wystarczy tylko jedna osoba, która z łatwością osadzi i zakleszczy okno w budynku. Ponadto, taki system montażu okna nie tylko zapewnia szybkie i stabilne zamocowanie ramy okna, ale także eliminuje mostki termiczne.

  Data modyfikacji: 2012-06-19

  Źródło: paxo.pl


  Norymberga, 21 - 24 marca 2012 Targi budowlane Fensternbau Frontale 2012 Norymberga Międzynarodowa Wystawa Fensterbau/Frontale to wiodące wydarzenie w branży drzwi i okna. Odbywająca się co dwa lata impreza w Norymberdze, w 2012 roku miała miejsce w dniach 21-24 marca. Zaprezentowało się na niej ok. 750 wystawców na powierzchni wystawienniczej o wielkości 100 000m2. Targi odwiedziło ok. 100 000 gości z całego świata. » przeczytaj więcej

  Targi w zdecydowanej większości zdominowane są przez firmy niemieckie. Firm z pozostałych krajów Europy oraz Azji i obu Ameryk wystawia się zdecydowanie mniej, jednakże w tej mniejszości znakomicie plasują się firmy polskie. Były widoczne nie tylko poprzez ciekawą aranżację stanowisk, ale także dzięki atrakcyjnej ofercie, czasem jedynej wśród wszystkich wystawców.

  Można powiedzieć, że polskie firmy, które wzięły udział w Targach Okiennych w Norymberdze to przedstawiciele całej polskiej branży stolarki okiennej.

  Naszymi przedstawicielami byli m.in. Vetrex, Drutex, AiB Ślęczka, Szpura, Dytko, Pozbud, EKO-OKNA, Oknoplast, i Dobroplast.

  Zakres tematyczny targów obejmował następujące tematy:

  • sekcja profili - profile do okien, drzwi, bram, drzwi i okna, półfabrykaty,
  • materiały do produkcji: powłoki, kleje, środki czyszczące, materiały ścierne, materiały drewniane, materiały do uszczelniania, komponenty, rolety, urządzenia wentylacyjne;
  • szkło - szkło, produkty szklane;
  • narzędzia - do montażu, sprzęt BHP;
  • maszyny - do obróbki szkła, plastiku, metalu, stolarki, wykończeń powierzchni, systemy operacyjne;
  • Informacje techniczne - usługi, badania i rozwój, stowarzyszenia.

  Oglądając na targach w Norymberdze pionierskie technologie oraz nowości w zakresie pasywnej i energooszczędnej stolarki można poznać niedaleką przyszłość budownictwa.

  Data modyfikacji: 2012-06-19

  Źródło: paxo.pl


  Stuttgart, 28.02 - 03.03 2012 Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych W dniach 28 lutego - 3 marca 2012 roku odbyły się w Stuttgarcie Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T. To już druga impreza, która odbyła się na nowych terenach targowych. Targi te odbywające się w cyklu trzyletnim, są wiodącymi i najważniejszymi na świecie targami w zakresie produkcji żaluzji, bram i osłon przeciwsłonecznych. » przeczytaj więcej

  Na targach prezentowano oferty firm, nowości techniczne i liczne innowacje produktowe oraz najnowsze trendy pojawiające się w branży. Zakres tematyczny targów obejmował rolety, markizy, żaluzje, osłony przeciwsłoneczne wewnętrzne (wertykale, story, lamele itd.), tekstylia techniczne, bramy i drzwi, ogrodzenia i siatki, okna, okiennice, urządzenia napędowe i systemy sterowania, elektryczne systemy bezpieczeństwa.

  W tym roku przyjechało blisko 800 wystawców z całego świata, w tym swoje produkty zaprezentowało trzydziestu przedstawicieli polskich firm. Wszyscy wystawcy zaprezentowali najnowsze i innowacyjne rozwiązania w zakresie rolet, żaluzji, wertikali, markiz, okien i profili okiennych, okiennic a także wszelkiego rodzaju bram, urządzeń sterujących i napędów. Najważniejszymi trendami w tej branży uwidocznionymi w ofercie wystawców były oszczędność energii oraz łatwy montaż i prosta obsługa bram, a co za tym idzie wysoki komfort użytkowania.

  Oprócz wspaniałych wystaw na dziewięciu halach, równie okazale prezentował się plan imprez towarzyszących, w tym liczne konferencje prasowe organizowane przez światowych producentów.

  Dla porównania, w 2009 roku wystawa zgromadziła prawie 750 wystawców z 40 krajów, w tym 19 firm z Polski. Zatem widać, iż targi międzynarodowe cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem ze strony naszych wystawców i producentów.

  Data modyfikacji: 2012-03-24

  Źródło: paxo.pl


  Poznań, 24 - 27 stycznia 2012 Targi BUDMA 2012 Dwudziesta pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu odbyła się w dniach 24-27 stycznia 2012 pod hasłem "Budownictwo przyszłości - uwolnij swoją wyobraźnię". W tym czasie na powierzchni przekraczającej 60.000 m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 1200 firm z 33 krajów. Targi Budma 2012 odwiedziło ok. 60 tys. osób, wśród których znaczną część stanowili specjaliści z branży budowlanej - architekci, inżynierowie budownictwa, rzemieślnicy, firmy wykonawcze oraz inwestorzy. » przeczytaj więcej

  Jak już wspomniano tematem przewodnim targów Budma 2012 było "Budownictwo przyszłości". Ekspozycja oraz program wydarzeń związane były z prezentacją najnowszych rozwiązań - a to wszystko po to, by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa. Cel stanowiło wypromowanie idei wprowadzania do budownictwa nowatorskich rozwiązań w oparciu o wymagania energooszczędności i ekologii. Wystawcy tegorocznych targów byli zadowoleni z liczby zwiedzających a także z zainteresowania, jakim cieszyły się ich produkty. Targi Budma 2012 stanowiły także dla wielu nowych firm okazję do zaprezentowania swojej oferty większemu gronu odbiorców.

  Wystawcy podkreślali szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów. Takie zjawisko związane było z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Architettura. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy strefy: WIEDZA, INSPIRACJA, DOŚWIADCZENIE. Na każdej strefie odbywały się m.in. wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu.

  W ramach stref odbyły się konferencje i seminaria, m.in.:

  • Wiedza – Nano-technologie w budownictwie, Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego;
  • Doświadczenie – Marketing w Budownictwie, Debata: Architekci vs. Deweloperzy, Projekt "Rewitalizacja";
  • Inspiracje – konferencje Trendy w budownictwie i Rola betonu w Architekturze.

  Gośćmi specjalnymi projektu Strada di Archittetura byli: profesor Dietmar Berle wykładający na słynnej ETH w Zurychu i Aron Losonczi, absolwent Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował po czym udoskonalał transparentny beton (próbki przejrzystego betonu można było także zobaczyć na Targach Budma 2012).

  Innowacyjne technologie budowlane

  Jednym z najbardziej popularnych stoisk był BudShow 2012, prezentujący "ekologiczny dom przyszłości", w którym zainstalowano system audio-wideodomofonowy ABB-Welcome. Polska premiera systemu spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów końcowych, instalatorów i inwestorów.

  Nowoczesny dom wyróżniał się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek.

  W ramach targów BUDMA odbywały się także:

  • Dzień Inżyniera Budownictwa – o energetyce jądrowej i odnawialnych źródłach energii oraz o rozwoju infrastruktury drogowej
  • seminarium Budownictwo Przyszłości = Budownictwo Zrównoważone zorganizowane przez Instytut Techniki Budowlanej
  • konferencje: Dachy i Fasady – wyższy standard budownictwa oraz Bezpieczeństwo Pracy w Budownictwie
  • konferencje firm: Monier Braas, BASF, Fakro

  Ponadto, w programie Budmy 2012 zostały poruszone taki istotne tematy jak np. rewitalizacja zabudowy, termomodernizacja, wykorzystanie nano-technologii, budownictwo wysokościowe, akustyka wnętrz czy komputerowo wspomagane projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja budynków czyli building information modeling.

  Zgodnie z tradycją najlepsi rzemieślnicy młodego pokolenia z całego kraju zaprezentowali swój kunszt podczas mistrzostw Polski młodych dekarzy i młodych parkieciarzy. Okazją do zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami i technologiami była ekspozycja Nowoczesny Warsztat Ciesielski oraz warsztaty montażu okien.

  Dużą uwagę przyciągała platforma firmy Fakro, która zaprezentowała pełną ofertę swoich produktów związanych z bezpieczeństwem i energooszczędnością. Na ekspozycji Fakro znalazły się okna dachowe i akcesoria, a także pełna oferta schodów strychowych Stoisko prezentowało się rewelacyjnie pod względem wystroju, w którym dominowały elementy związane z piłka nożną. Sportowe akcenty były nawiązaniem do udziału sponsorowanej przez FAKRO narodowej drużyny piłkarskiej w europejskich mistrzostwach Euro 2012.

  Ekspozycja FAKRO liczyła ok. 300 metrów kwadratowych. Została ona podzielona na dwie części. W głównej mieściły się okna dachowe oraz akcesoria, w drugiej natomiast zaprezentowano pełną ofertę schodów strychowych.

  Złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich zostało nagrodzone okno balkonowe Galeria, które na ubiegłorocznej BUDMIE było nowością w ofercie firmy jako produkt wysokiej jakości, wytworzony w oparciu o nowoczesną technologię.

  Zaprezentowano również okno FTT Thermo do domów energooszczędnych i pasywnych oraz inne produkty zapewniające odpowiednią izolację termiczną oraz bezpieczeństwo.

  Imponujące stoisko posiadała także firma Internorm, gdzie nastąpiła światowa premiera nowego modelu okna.

  Stoisko o powierzchni 150 m2 wyeksponowało okna i drzwi Internorm, o których jakości i zastosowanej technologii można było przekonać się na własne oczy. Internorm zastosował obrotowe ekspozytory, pozwalające dokładnie zapoznać się z produktami firmy.

  Zaprezentowano okna PVC z nakładkami aluminiowymi, okna drewniano-aluminiowe, żaluzje, rolety oraz specjalną ekspozycje profili.

  Po raz pierwszy przedstawione zostało nowe, drewniano-aluminiowe okno HF 200, które wyróżnia niezwykle nowoczesny design. Okno HF 200 zarówno od zewnątrz jak i od strony wnętrza budynku jest zlicowane. Nie ma w nim listew przyszybowych, dzięki czemu skrzydło dochodzące do ramy wygląda bardzo nowocześnie i innowacyjnie. Wśród nowości zaprezentowanych na targach należy także wymienić aluminiowe drzwi Thermo Portal, w których nowoczesny design połączono z ekstremalnie niskimi współczynnikami przenikalności cieplnej.

  Duże zainteresowanie wzbudzała także nowa boczna brama segmentowa HST firmy Hormann. Została zaprezentowana w atrakcyjnej drewnopodobnej okleinie Golden Oak. Przyciągała uwagę nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością. Zaobserwować można było jak lekko i cicho pracuje. Zastosowanie w bramie HST napędu z system Bisecur stworzyło dodatkową możliwość zaprogramowania tylko częściowego jej otwarcia, co ma duże znaczenie jako rozwiązanie w garażach, w których nie ma bocznego wejścia.

  Artykuły wyposażenia wnętrz zaprezentowały m.in. firmy Luxan, Bamar Pol oraz Perfecta. Zaprezentowały one wszelkiego rodzaju osłony wewnętrzne okien oraz ich automatyzację. Każda z firm zaprezentowała nowości w ofercie, nowe tkaniny oraz rewolucyjne systemy do okien i drzwi.

  Styczniowe targi BUDMA 2012 wyznaczają trendy i wskazują kierunek rozwoju branży budowlanej na cały 2012 rok. Bardzo dużym wyzwaniem dla środowiska będzie realizacja inwestycji związanych z Euro 2012. W tym roku czekają nas również zmiany w przepisach, które mają korzystnie wpłynąć na koniunkturę w budownictwie.

  Data modyfikacji: 2012-03-01

  Źródło: paxo.pl


  Wrocław, 18 - 20 marca 2011 TARBUD WIOSNA 2011 - Targi Budownictwa TRABUD należy do grona wiodących spotkań biznesowych branży budowlanej w Polsce, jest doskonałą okazją do zaprezentowania ofert na szerokim forum inwestorów, architektów, wykonawców, handlowców, a także osób prywatnych. Corocznie na targach TARBUD pojawiają się setki wystawców z kraju i zagranicy, a ich liczba stale rośnie. Z każdą edycją TARBUD podąża za nowymi trendami, aby zaspokoić wysokie wymagania zarówno wystawców jak i odwiedzających targi gości. » przeczytaj więcej

  Wrocławskie targi są nie tylko okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i miejscem prezentacji oferty handlowej wielu firm, lecz również są platformą spotkań dla wymiany myśli, doświadczeń i informacji. Jest to miejsce spotkań stowarzyszeń i organizacji budowlanych oraz biznesowych całego Dolnego Śląska.

  Tegoroczna edycja targów minęła pod hasłem szeroko pojętej ekonomii oraz ekologii. Klienci szukali dla siebie rozwiązań za rozsądną cenę, zwracając uwagę na jakość produktów. Wystawcy zgodnie potwierdzili, iż obecny klient jest dobrze przygotowany merytorycznie do rozmów i zazwyczaj wie, czego chce. Dlatego kompetencja wystawców w tym roku, odegrała znaczącą rolę w zdobywaniu potencjalnego klienta.

  Zainteresowaniem cieszyły się energooszczędne okna, parapety i warstwowe montaże stolarki otworowej oraz systemy osłonowe. Dlatego, jak co roku, można było spotkać firmy okienne Pozbud, Sokółka, Plastodrew oraz Sitak. Firmy zajmujące się sprzedażą zewnętrznych systemów osłonowych, takie jak Portos i Schweiker, eksponowały systemy roletowe pod zabudowę, zintegrowane z moskitierami.

  Sporym zainteresowaniem cieszyły się firmy zajmujące się sprzedażą domów drewnianych z bali, gdyż termin postawienia domu od dnia podpisania umowy wynosi ok. 6 miesięcy.

  W tym roku, nie mogło zabraknąć biur projektowych. Najbardziej oblegane były stoiska firmy Archon+ oraz V-projekt, gdzie można było wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb projekt domu i poradzić się eksperta, na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego projektu.

  Jak zwykle nie zawiodła wrocławska firma Fix, która wraz z producentem okien firmą Vetrex, wystawiła produkt cieszący się na naszym rynku coraz większym zainteresowaniem: drzwi unośno-przesuwne HST. Firma za ten produkt otrzymała II nagrodę.

  Szeroka tematyka Targów i bogaty program prezentacji, szkoleń, seminariów i konkursów poświęconych budownictwu zadowolił nie tylko fachowców, ale także indywidualnych inwestorów, planujących budowę lub modernizację domu.

  Data modyfikacji: 2011-03-21

  Źródło: paxo.pl


  Poznań, 11 - 14 stycznia 2011 Targi BUDMA 2011 Jak co roku Targi Budma odwiedzają tysiące przedstawicieli szeroko pojętej branży budowlanej. Tegoroczne targi budowlane w Poznaniu, którym patronowali ministrowie infrastruktury i gospodarki, miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotkali się w Poznaniu, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Tematyka targów obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem. » przeczytaj więcej

  Mieliśmy okazję zobaczyć dom inteligentny zaprojektowany przez Biuro Projektowe MTM STYL. Ekspozycji towarzyszyły konferencje i wykłady na temat automatyki budynkowej i współczesnych trendów w jej projektowaniu i aplikacji.

  Prezentacja domu inteligentnego KNX odbywała się w trzech różnych obszarach. Pierwszym z nich była ekspozycja „Dom w budowie” – specjalnie przygotowane przekroje konstrukcji i poszczególnych elementów, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z zastosowanymi produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją. Ostatnim elementem tej przestrzeni specjalnej była ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu.

  Energooszczędność ponad wszystko

  Specjaliści od wielu lat pracują nad poprawieniem izolacyjności termicznej budynków oraz zmniejszeniem kosztów ogrzewania. Pokazano przykładowy budynek pasywny, gdzie straty ciepła są ograniczone tak znacząco, że do ich wyrównania wystarczają tzw. pasywne źródła energii (zyski energii słonecznej przenikającej przez okna, ciepła wytwarzanego przez mieszkańców lub od urządzeń gospodarstwa domowego). Tylko w okresie mrozów stosuje się dodatkowe ogrzewanie uzupełniające - najczęściej podgrzewanym powietrzem doprowadzanym przez instalację wentylacyjną lub ogrzewaniem podłogowym i ściennym. Należy pamiętać, że najważniejszym celem w budownictwie energooszczędnym i pasywnym jest dążenie do osiągnięcia możliwie najwyższego komfortu cieplnego poprzez uzyskanie wyższych temperatur powierzchni wewnętrznych na zewnętrznych przegrodach budowlanych. Budynek pasywny przez cały rok zapewnia mieszkańcom odpowiedni mikroklimat, wynikający z odczuwanego komfortu cieplnego oraz optymalnego przewietrzania na skutek stałego doprowadzania świeżego powietrza. Temperatura pomieszczeń odczuwana w budynku dobrze zaizolowanym na poziomie 19-20°C, stanowi mniej więcej średnią arytmetyczną temperatury otaczających je powierzchni i temperatury powietrza wewnątrz. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia są jednakowo ciepłe, a różnica temperatur nie przekracza kilku stopni.

  W budynkach pasywnych i energooszczędnych, gdzie szczelność musi być perfekcyjna, wymianę powietrza zapewnia system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wskutek mechanicznego i regulowanego dopływu świeżego powietrza dochodzi do znaczącej poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, jakiej nie można uzyskać w sposób grawitacyjny w budynkach o podwyższonej szczelności. W budownictwie pasywnym odzysk ciepła z wentylacji przekracza 85%, a w przypadku zastosowania wymienników przeciwprądowych kanalikowych nowej generacji osiąga nawet do 98%. To bardzo istotne dane dla wszystkich, którzy planują się budować w tej technologii i dla tych, którzy się do tej pory wahali. Na targach było wielu, którzy zostali ostatecznie przekonani. I słusznie.

  Wyposażenie

  Zatem kiedy już wybudujemy energooszczędny dom, należy go wyposażyć. I tu, mamy wiele elementów do wyboru. Jeśli chodzi o okna, zasadniczo większość producentów proponuje podobne profile 5 i 6 komorowe z wszelkimi wzmocnieniami, nakładkami oraz ukrytymi zawiasami i tu wyróżniamy firmę INTERNORM za wysoką jakość okien PCW. Za wzornictwo i wykonanie kształtowników. Za tradycyjnie już wysoki standard i innowacyjność rozwiązań.

  Jeśli chodzi o drzwi, warte uwagi były produkty z Włoch. Interesujące wzornictwo oraz wykonanie warte uwagi. Mamy nadzieję, że stosunkowo wysoka cena nie zniechęci polskich dilerów do sprzedaży tych nietuzinkowych rozwiązań prosto ze słonecznej Italii.

  W przypadku wewnętrznych systemów osłonowych zwróciliśmy uwagę na ciekawe rozwiązania żaluzji panelowych oraz pojawiających się w ofercie kilku firm, shuttersów w dość okazałej palecie kolorów.

  Podsumowanie

  Zdecydowanie tegoroczna Budma upłynęła pod znakiem ekonomii, ekologii i energooszczędności, ale co równie ważne, wyższej jakości prezentowanych produktów. Wiele firm podniosło jakość oferowanych produktów, jak i usług. Niestety, część wystawców zapomniała, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą” i jakość pokazywanych produktów pozostawiała wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.

  Jesteśmy zdania, że zdecydowanie warto odwiedzać targi w Poznaniu, jak również wystawiać się na nich i tym samym, docierać do sporej rzeszy zainteresowanych.

  Zatem do zobaczenia za rok!

  Data modyfikacji: 2011-01-18

  Źródło: paxo.pl


  Szczecin, 01 - 03 października 2010 Wszystko dla domu W dniach 1-3 października 2010 r. w Szczecinie odbyła się dziewiętnasta edycja targów „Wszystko dla Domu”. Przez trzy dni w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich rozmawiano o aranżacjach, designie, wykończeniu i wyposażeniu wnętrz. Firmy produkcyjne, dystrybutorzy, architekci, designerzy – łącznie 120 wystawców zgromadziło się w pierwszy październikowy weekend by zaprezentować swoją ofertę ponad ośmiu tysiącom zwiedzających! Targi były miejscem prezentacji nowości rynkowych, m.in. wysokiej jakości skandynawskich biokominków, nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, płytek ceramicznych z technologią nadruku umożliwiającą uzyskanie efektu trójwymiarowości 3D, a także nowych kolekcji drzwi, mebli wypoczynkowych, kuchennych i łazienkowych. » przeczytaj więcej

  Branżowy piątek pod hasłem design

  Piątek był dniem branżowym. Upłynął na umówionych spotkaniach biznesowych, wykładach ekspertów z dziedziny wzornictwa przemysłowego i prezentacji młodych designerów. Dzięki współpracy Międzynarodowych Targów Szczecińskich z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego SCP przedsiębiorcy, projektanci oraz naukowcy mogli nieodpłatnie uczestniczyć w giełdzie technologicznej oraz panelu ekspertów, będących częścią Strefy Designerów. Dodatkowo w ramach strefy młodzi designerzy z województwa zachodniopomorskiego otrzymali możliwość darmowej promocji swoich projektów na stoiskach targowych.

  Domowa strefa relaksu

  Strefa zaprojektowana przez znaną szczecińską architekt wnętrz Małgorzatę Sech. Można było zobaczyć dzienny pokój do wypoczynku, wiktoriańską kuchnię ze spiżarnią, sypialnię oraz przekrój trzech nowoczesnych łazienek. W jednej z nich stanęła duża wanna z hydromasażem, wyposażona w oświetlenie sprzyjające relaksacji. Przez trzy dni zarówno w strefie jak i na stoiskach targowych obecni byli projektanci udzielający porad z zakresu odpowiedniego doboru mebli, kolorów, tkanin i oświetlenia. Zwiedzający mogli przynosić zdjęcia i rzuty pomieszczeń, na podstawie których projektanci podpowiadali jak odpowiednio je urządzić i wyposażyć.

  Strefa Zrób to sam dla majsterkowiczów

  W tej strefie rozstawiono stoły do majsterkowania, przy których fachowcy prezentowali narzędzia niezbędne przy remontach, oraz odpowiadali na pytania dotyczące przeprowadzania drobnych napraw w domu. W sobotę oraz niedzielę zwiedzający mogli brać udział w konkursach zręcznościowych. Strefa Zrób to sam, przygotowana została we współpracy z firmą Alimex i Metabo.

  Wyróżnione wyroby

  Podczas targów przeprowadzony został konkurs dla wystawców „Wyróżniony Wyrób”. W tym roku medale przypadły następującym produktom:

  1. Kuchni Wolsztyńskiej Fabryki Mebli zgłoszonej przez firmę Wiking Sp. J.
  2. Oknom Platinium Evolution 2 zgłoszonym przez firmę Eko-Dom S.J.
  3. Zlewozmywakowi Starck K zgłoszonemu przez firmę Trend S.C.
  4. Toalecie, umywalce i bidetowi z kolekcji SFERA Disegno Ceramica zgłoszonym przez firmę Bartdeko Sp. o.o.
  5. Systemowi do prasowania LauraStar X1 zgłoszonemu przez firmę Sterna Polska

  Wyróżnienia otrzymały wyroby:

  1. Spiżarnia w stylu wiktoriańskim zgłoszonej przez firmę RAFI.CO
  2. Rozdrabniacz Plus zgłoszonemu przez firmę Tupperware Polska Sp. z o.o.

  Finanse i rodzina

  Na targach obecni byli także eksperci z zakresu doradztwa finansowego. Można było porozmawiać o właściwym doborze kredytów, renegocjacjach istniejących umów oraz możliwościach ubezpieczenia domu i mieszkania.

  Zwiedzającym, którzy na targi przybyli z całymi rodzinami, zapewniono opiekę nad dziećmi. W utworzonym kąciku maluchy spędzały twórczo i bezpiecznie czas pod opieką animatorów z centrum edukacyjnego EXPERT Kids.

  Dziękujemy wystawcom i zwiedzającym za udział w Targach Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz. Już dziś zapraszamy na kolejną, jubileuszową dwudziestą edycję „Wszystko dla Domu”, która odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2011 r.

  Data modyfikacji: 2010-11-24

  Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie


  Poznań, Targi Mieszkań i Domów Kilka tysięcy osób odwiedziło w miniony weekend Targi Mieszkań i Domów, które zostały zorganizowane przez firmę Nowy Adres. W hali, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę prezentowało ponad 90 wystawców. Po raz pierwszy deweloperzy prezentowali swoje inwestycje na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczba wystawców, jak i tłumy zwiedzających przekonują, że kryzys branża ma już za sobą. Jesienne targi w Poznaniu, jak i innych miastach pokazują, że nastąpiło długo oczekiwane ożywienie na rynku. Powodem jest z pewnością bardziej liberalne podejście banków. Odwilż czują także deweloperzy i prezentują nowe. » przeczytaj więcej

  Przygotowane przez wystawców oferty dotyczyły głównie rynku pierwotnego, czyli zarówno osiedli mieszkaniowych, jak również domów jednorodzinnych czy szeregowców. Wśród prezentowanych inwestycji nie zabrakło propozycji miejskich jak i tych z przedmieść poznańskiej aglomeracji. - Mieszkanie na peryferiach miasta niesie wiele korzyści. Dla wielu osób jest także spełnieniem marzeń. I choć ostatecznym argumentem w wyborze jest cena, to poprzez dogodną lokalizację inwestycji, dbałość o szczegóły czy kompleksową pomoc trafia się w oczekiwania klientów - mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk Sp. z o.o.. Firma przygotowała bogatą ofertę domków jednorodzinnych w Kamionkach i szeregowców w Skórzewie. Jesienne targi były także miejscem debiutów nowych inwestycji. Wśród nich wyróżniał się projekt adaptacji na cele mieszkalne Młyna Parowego w Pniewach, którego budowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków. W I etapie inwestycji powstanie 27 loftów o łącznej powierzchni 1600 m kw. Inwestor zapewnia, że w mieszkaniach zachowane zostaną niektóre elementy żeliwne istniejącego w młynie wyposażenia.

  Hasłem przewodnim tej edycji targów było „Jesienne Okazje Mieszkaniowe”. Dlatego wystawcy prezentowali wiele ofert sprzedaży po promocyjnych cenach. Organizator przygotował także wiele niespodzianek dla zwiedzających, m.in. bezpłatny Album Inwestycji, Sektor Porad czy ciekawe prelekcje tematyczne deweloperów.

  Data modyfikacji: 2010-10-18

  Źródło: www.portalbudowlany.pl


  Norymberga, 24 - 27 marca 2010 Targi budowlane FENSTERBAU Frontale w Norymberdze Targi budowlane FENSTERBAU Frontale w Norymberdze zakończyły się w sobotę, 27 marca 2010. Na wystawie zaprezentowała się taka sama liczba wystawców, co podczas ostatniej edycji w roku 2008. Jeśli chodzi o polskich wystawców, było ich więcej, niż dwa lata temu, gdyż pojawiło się 33 firm. Warto zaznaczyć, że targi, odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających, bo aż 103 tysiące osób! » przeczytaj więcej

  Ponownie targi w Norymberdze pokazały, że branża profili i stolarki okienno-drzwiowej z PCW jest jedną z wiodących branż okiennych na świecie. Udowodniły, że współpraca międzynarodowa, nacisk na oszczędność energii i kierunek ku budownictwu pasywnemu są właściwymi formami działania na rynku i stanowią przyszłość i gwarancję rozwoju firmy.

  Po kilku miesiącach obaw związanych ze światowym kryzysem finansowym, w branży budowlanej można dostrzec wyraźne ożywienie. Producenci nie tylko nie zwolnili tempa, ale wprowadzili do swoich ofert nowe produkty oraz innowacyjne rozwiązania, których na targach nie brakowało.

  Stolarka energooszczędna oraz pasywna cieszyła się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Przeważały profile 6 oraz 7 komorowe, z klinami docieplającymi, pakietami 3 szybowymi, dodatkowymi uszczelkami, wzmocnieniami stalowymi, aluminiowymi nakładkami.

  Producenci zewnętrznych systemów osłonowych proponowali oszałamiające rozwiązania zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Tu również położono nacisk na energooszczędność i ekonomię, ale zadbana również o przykuwający oko styl. Mam na myśli rolety systemowe czy żaluzje fasadowe oraz okiennice.

  Perfekcyjne wykonanie większości produktów oraz przedstawione innowacje, jak i tłum zwiedzających, pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość rynku budowlanego, w tym także naszego polskiego. Gdyż targi w Norymberdze wyznaczają trendy na następne 2 lata w naszej branży, a polskie firmy, które się wystawiały niczym nie ustępowały naszym zachodnim sąsiadom.

  Data modyfikacji: 2010-04-13

  Źródło: paxo.pl


  Wrocław, 19 - 21 marca 2010 TARBUD WIOSNA 2010 - Targi Budownictwa Targi Budownictwa TARBUD to największe przedsięwzięcie wystawienniczo-handlowe branży budowlanej na Dolnym Śląsku, z długoletnią tradycją i rangą jednej z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Ogromna liczba zwiedzających i obecność renomowanych firm wykonawczych i producenckich potwierdzają znaczenie targów dla środowiska na terenie Wrocławia i okolic. W tym roku, mimo przepowiadanego kryzysu w branży budowlanej, wiele firm z Dolnego Śląska zdecydowało się wystawić na targach, choć nie dało się uniknąć porównań do roku poprzedniego i z pewnością firm wystawiających się było mniej. Jednakże mniej, nie znaczy gorzej. » przeczytaj więcej

  Trzeba mieć świadomość, że targi te są nie tylko okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i miejscem prezentacji oferty handlowej wielu firm, lecz również są platformą spotkań dla wymiany myśli, doświadczeń i informacji. Jest to miejsce spotkań stowarzyszeń i organizacji budowlanych oraz biznesowych całego Dolnego Śląska, podmiotów gospodarczych szeroko pojętej branży budowlanej Wrocławia i regionu, środowisk naukowych oraz jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska.

  Szeroka tematyka Targów i bogaty program prezentacji, szkoleń, seminariów i konkursów poświęconych budownictwu zadowolił nie tylko fachowców, ale także indywidualnych inwestorów, planujących budowę lub modernizację domu, którzy to licznie przybyli do Hali Stulecia.

  Tegoroczne targi, jak można było się spodziewać, upłynęły pod znakiem ekonomii oraz ekologii, czego dowodem mogą być liczne oferty „okniarzy”, którzy to proponowali rozwiązania energooszczędne – pakiety 3 lub nawet 4 szybowe, o przenikalności U=0,3!

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się domy energooszczędne oraz pasywne, inteligentne sterowania budynków czy energooszczędne izolacje murów.

  Niewątpliwym hitem tegorocznych targów było pokazane przez firmę FIX z Wrocławia, aluminium w kolorze drewnopodobnym; konstrukcja malowana proszkowo, prezentująca się niewątpliwie bardzo gustownie. Szczególnie polecana do budowy ogrodów zimowych, oranżerii, przeszkleń wewnątrz domu czy biura.

  Tak jak wcześniej wspominaliśmy, w tym roku wystawców było mniej niż w latach poprzednich, jednak klienci byli zadowoleni, twierdząc, że znaleźli dla siebie odpowiednie produkty, a kompetencja w obsłudze niektórych firm, zaskoczyła mile nie jednego ze zwiedzających.

  Data modyfikacji: 2010-03-24

  Źródło: paxo.pl


  Szukaj w paxo.pl

  Reklama