Reklama

Relacje z targów

Terminy targów

  Targi ::: Relacje z targów

  Norymberga, 24 - 27 marca 2010

  Targi budowlane FENSTERBAU Frontale w Norymberdze

  Targi budowlane FENSTERBAU Frontale w Norymberdze zakończyły się w sobotę, 27 marca 2010. Na wystawie zaprezentowała się taka sama liczba wystawców, co podczas ostatniej edycji w roku 2008. Jeśli chodzi o polskich wystawców, było ich więcej, niż dwa lata temu, gdyż pojawiło się 33 firm. Warto zaznaczyć, że targi, odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających, bo aż 103 tysiące osób!

  Ponownie targi w Norymberdze pokazały, że branża profili i stolarki okienno-drzwiowej z PCW jest jedną z wiodących branż okiennych na świecie. Udowodniły, że współpraca międzynarodowa, nacisk na oszczędność energii i kierunek ku budownictwu pasywnemu są właściwymi formami działania na rynku i stanowią przyszłość i gwarancję rozwoju firmy.

  Po kilku miesiącach obaw związanych ze światowym kryzysem finansowym, w branży budowlanej można dostrzec wyraźne ożywienie. Producenci nie tylko nie zwolnili tempa, ale wprowadzili do swoich ofert nowe produkty oraz innowacyjne rozwiązania, których na targach nie brakowało.

  Stolarka energooszczędna oraz pasywna cieszyła się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Przeważały profile 6 oraz 7 komorowe, z klinami docieplającymi, pakietami 3 szybowymi, dodatkowymi uszczelkami, wzmocnieniami stalowymi, aluminiowymi nakładkami.

  Producenci zewnętrznych systemów osłonowych proponowali oszałamiające rozwiązania zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Tu również położono nacisk na energooszczędność i ekonomię, ale zadbana również o przykuwający oko styl. Mam na myśli rolety systemowe czy żaluzje fasadowe oraz okiennice.

  Perfekcyjne wykonanie większości produktów oraz przedstawione innowacje, jak i tłum zwiedzających, pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość rynku budowlanego, w tym także naszego polskiego. Gdyż targi w Norymberdze wyznaczają trendy na następne 2 lata w naszej branży, a polskie firmy, które się wystawiały niczym nie ustępowały naszym zachodnim sąsiadom.

  Data modyfikacji: 2010-04-13

  Źródło: paxo.pl

  Szukaj w paxo.pl

  Reklama