Reklama

Relacje z targów

Terminy targów

  Targi ::: Relacje z targów

  Wrocław, 19 - 21 marca 2010

  TARBUD WIOSNA 2010 - Targi Budownictwa

  Targi Budownictwa TARBUD to największe przedsięwzięcie wystawienniczo-handlowe branży budowlanej na Dolnym Śląsku, z długoletnią tradycją i rangą jednej z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Ogromna liczba zwiedzających i obecność renomowanych firm wykonawczych i producenckich potwierdzają znaczenie targów dla środowiska na terenie Wrocławia i okolic.

  W tym roku, mimo przepowiadanego kryzysu w branży budowlanej, wiele firm z Dolnego Śląska zdecydowało się wystawić na targach, choć nie dało się uniknąć porównań do roku poprzedniego i z pewnością firm wystawiających się było mniej. Jednakże mniej, nie znaczy gorzej.

  Trzeba mieć świadomość, że targi te są nie tylko okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i miejscem prezentacji oferty handlowej wielu firm, lecz również są platformą spotkań dla wymiany myśli, doświadczeń i informacji. Jest to miejsce spotkań stowarzyszeń i organizacji budowlanych oraz biznesowych całego Dolnego Śląska, podmiotów gospodarczych szeroko pojętej branży budowlanej Wrocławia i regionu, środowisk naukowych oraz jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy na terenie Dolnego Śląska.

  Szeroka tematyka Targów i bogaty program prezentacji, szkoleń, seminariów i konkursów poświęconych budownictwu zadowolił nie tylko fachowców, ale także indywidualnych inwestorów, planujących budowę lub modernizację domu, którzy to licznie przybyli do Hali Stulecia.

  Tegoroczne targi, jak można było się spodziewać, upłynęły pod znakiem ekonomii oraz ekologii, czego dowodem mogą być liczne oferty „okniarzy”, którzy to proponowali rozwiązania energooszczędne – pakiety 3 lub nawet 4 szybowe, o przenikalności U=0,3!

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się domy energooszczędne oraz pasywne, inteligentne sterowania budynków czy energooszczędne izolacje murów.

  Niewątpliwym hitem tegorocznych targów było pokazane przez firmę FIX z Wrocławia, aluminium w kolorze drewnopodobnym; konstrukcja malowana proszkowo, prezentująca się niewątpliwie bardzo gustownie. Szczególnie polecana do budowy ogrodów zimowych, oranżerii, przeszkleń wewnątrz domu czy biura.

  Tak jak wcześniej wspominaliśmy, w tym roku wystawców było mniej niż w latach poprzednich, jednak klienci byli zadowoleni, twierdząc, że znaleźli dla siebie odpowiednie produkty, a kompetencja w obsłudze niektórych firm, zaskoczyła mile nie jednego ze zwiedzających.

  Data modyfikacji: 2010-03-24

  Źródło: paxo.pl

  Szukaj w paxo.pl

  Reklama