Reklama

Relacje z targów

Terminy targów

  Targi ::: Relacje z targów

  Szczecin, 01 - 03 października 2010

  Wszystko dla domu

  W dniach 1-3 października 2010 r. w Szczecinie odbyła się dziewiętnasta edycja targów „Wszystko dla Domu”. Przez trzy dni w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich rozmawiano o aranżacjach, designie, wykończeniu i wyposażeniu wnętrz. Firmy produkcyjne, dystrybutorzy, architekci, designerzy – łącznie 120 wystawców zgromadziło się w pierwszy październikowy weekend by zaprezentować swoją ofertę ponad ośmiu tysiącom zwiedzających! Targi były miejscem prezentacji nowości rynkowych, m.in. wysokiej jakości skandynawskich biokominków, nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, płytek ceramicznych z technologią nadruku umożliwiającą uzyskanie efektu trójwymiarowości 3D, a także nowych kolekcji drzwi, mebli wypoczynkowych, kuchennych i łazienkowych.

  Branżowy piątek pod hasłem design

  Piątek był dniem branżowym. Upłynął na umówionych spotkaniach biznesowych, wykładach ekspertów z dziedziny wzornictwa przemysłowego i prezentacji młodych designerów. Dzięki współpracy Międzynarodowych Targów Szczecińskich z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Rozwoju Gospodarczego SCP przedsiębiorcy, projektanci oraz naukowcy mogli nieodpłatnie uczestniczyć w giełdzie technologicznej oraz panelu ekspertów, będących częścią Strefy Designerów. Dodatkowo w ramach strefy młodzi designerzy z województwa zachodniopomorskiego otrzymali możliwość darmowej promocji swoich projektów na stoiskach targowych.

  Domowa strefa relaksu

  Strefa zaprojektowana przez znaną szczecińską architekt wnętrz Małgorzatę Sech. Można było zobaczyć dzienny pokój do wypoczynku, wiktoriańską kuchnię ze spiżarnią, sypialnię oraz przekrój trzech nowoczesnych łazienek. W jednej z nich stanęła duża wanna z hydromasażem, wyposażona w oświetlenie sprzyjające relaksacji. Przez trzy dni zarówno w strefie jak i na stoiskach targowych obecni byli projektanci udzielający porad z zakresu odpowiedniego doboru mebli, kolorów, tkanin i oświetlenia. Zwiedzający mogli przynosić zdjęcia i rzuty pomieszczeń, na podstawie których projektanci podpowiadali jak odpowiednio je urządzić i wyposażyć.

  Strefa Zrób to sam dla majsterkowiczów

  W tej strefie rozstawiono stoły do majsterkowania, przy których fachowcy prezentowali narzędzia niezbędne przy remontach, oraz odpowiadali na pytania dotyczące przeprowadzania drobnych napraw w domu. W sobotę oraz niedzielę zwiedzający mogli brać udział w konkursach zręcznościowych. Strefa Zrób to sam, przygotowana została we współpracy z firmą Alimex i Metabo.

  Wyróżnione wyroby

  Podczas targów przeprowadzony został konkurs dla wystawców „Wyróżniony Wyrób”. W tym roku medale przypadły następującym produktom:

  1. Kuchni Wolsztyńskiej Fabryki Mebli zgłoszonej przez firmę Wiking Sp. J.
  2. Oknom Platinium Evolution 2 zgłoszonym przez firmę Eko-Dom S.J.
  3. Zlewozmywakowi Starck K zgłoszonemu przez firmę Trend S.C.
  4. Toalecie, umywalce i bidetowi z kolekcji SFERA Disegno Ceramica zgłoszonym przez firmę Bartdeko Sp. o.o.
  5. Systemowi do prasowania LauraStar X1 zgłoszonemu przez firmę Sterna Polska

  Wyróżnienia otrzymały wyroby:

  1. Spiżarnia w stylu wiktoriańskim zgłoszonej przez firmę RAFI.CO
  2. Rozdrabniacz Plus zgłoszonemu przez firmę Tupperware Polska Sp. z o.o.

  Finanse i rodzina

  Na targach obecni byli także eksperci z zakresu doradztwa finansowego. Można było porozmawiać o właściwym doborze kredytów, renegocjacjach istniejących umów oraz możliwościach ubezpieczenia domu i mieszkania.

  Zwiedzającym, którzy na targi przybyli z całymi rodzinami, zapewniono opiekę nad dziećmi. W utworzonym kąciku maluchy spędzały twórczo i bezpiecznie czas pod opieką animatorów z centrum edukacyjnego EXPERT Kids.

  Dziękujemy wystawcom i zwiedzającym za udział w Targach Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz. Już dziś zapraszamy na kolejną, jubileuszową dwudziestą edycję „Wszystko dla Domu”, która odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2011 r.

  Data modyfikacji: 2010-11-24

  Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

  Szukaj w paxo.pl

  Reklama